آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان هریس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان هریس با حضور حجت الاسلام گلدوست امام جمعه شهرستان، حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، جلیل وند فرماندار شهرستان و سایر اعضای شورای اقامه نماز شهرستان، روز یکشنبه دوازدهم آذر ماه در فرمانداری شهرستان هریس برگزار شد.

حجت الاسلام گلدوست با تاکید بر اهمیت نمازخانه های بین راهی گفت: بنده شاید به اندازه یک راننده تریلی در جاده های تهران، قم، اراک، سمنان و تبریز در رفت و آمد بوده ام اما همیشه دغده ام در مسیر برگشت به تبریز، این بوده که نمازم را کجا بخوانم، نماز خانه های بین راهی علاوه بر اینکه به تعداد مورد نیار موجود باشد، باید به سهولت در دسترس باشد.

وی با اشاره به مشکلات شهرستان از لحاظ اقامه نماز، افزود: یکی از برگترین درد این شهرستان کمبود روحانی است برای نمونه شصت روستا داریم که فاقد روحانی هستند.

امام جمعه هریس با بیان اهمیت ذکات تصریح کرد: باتوجه به اینکه شصت و یک بار نماز در قران آمده ولکن در پنجاه و نه بار از آن با زکات همراه بوده و درخواست دارم که در جلسات بعدی ما ستاد زکات نیز حضور داشته باشد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج، گفت: در نظام جمهوری اسلامی که زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) می باشد، طبق سفارش خداوند متعال، مسئولین باید نماز را در دستگاه های اجرایی و مساجد اقامه کنند و تنها اکتفا به اِقروا نکنند.

وی با تاکید به برگزاری دوره های آموزشی، افزود: برگزاری دوره های آموزشی آداب و اسرار نماز، جشن تکلیف فرزندان کارکنان‌، مسابقات کتابخوانی و فرهنگی در ترویج و توسعه فرهنگ نماز اهمیت بسزایی دارد.

جلیل وند با تاکید بر اهمیت نماز در سلامت روحی جامعه، گفت: بحث نماز، منتی بر کسی ندارد، چون دستور الهی است و بنده خودم را آمر به نماز، در کسوت فرمانداری نمی‌بینم بلکه این دستور الهی برای سلامت جامعه است، در اندیشه‌ی مادی و دنیوی که منکر آخرت است، زندگی مفهوم خود را از دست داده، ولی در اندیشه اسلامی زندگی دارای محتوا است و فتح الباب این محتوا نیز نماز است.

وی با بیان تذکراتی افزود: مدیران دستگاه‌ها چند مورد را مورد توجه قرار دهند، اول اینکه تا پایان بیست و پنج آذر سال جاری کارگروهی جهت بررسی گرمایش نمازخانه ها اقدام کنند و گزارش ان را ارایه کنند، نامه نگاری را رفع تکلیف ندانید و حتما پیگیر شوید و درخصوص احداث دور برگردان برای مجتمع رفاهی تقدیمی حتما بررسی کنید و پیگیری کنید.

شورای اقامه نماز شهرستان هریسشورای اقامه نماز شهرستان هریس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا