اخبار

هشتمین اجلاس استانی نماز یزد در ابرکوه برگزار شد

رئیس ستاد اقامه نماز کشور: نماز را در شأن جامعه اسلامی برگزار کنیم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما یزد، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در هشتمین اجلاس استانی نماز یزد که در ابرکوه برگزار شد، گفت: فرزندان ما درباره دلیل نماز خواندن سوال می‌پرسند که باید پاسخ دهیم اولین دلیل نماز تشکر از خداوند به دلیل همه نعمت‌هایی است که به ما داده است.

وی افزود: البته خداوند به تشکر ما نیازی ندارد، بلکه ما به تشکر از خدا نیاز داریم، همانگونه که ما به خورشید نیاز داریم نه اینکه خورشید به ما نیاز داشته باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور از نماز به عنوان کارخانه آدم سازی یاد کرد و اظهار داشت: ۱۸۰ کمال در نماز وجود دارد که اگر این فریضه را به خوبی ادا کنیم، به کمالات رسیده ایم.

وی ادامه داد: ۹۵ درصد بچه‌های جبهه را بچه‌های مسجد تشکیل می‌دهد و اگر حمله‌ای به ایران صورت گیرد هم بچه‌های مسجد اعزام می‌شوند.

قرائتی وضعیت نماز در ایران را در شان جمهوری اسلامی ندانست و تصریح کرد: در همه شهر‌ها گروه سرود و تواشیح داریم، اما متاسفانه گروه اذان نیست. حرکت‌هایی برای نماز صورت گرفته، اما واقعا نمی‌توان جایگزینی برای نماز یافت.

وی حضور روحانیان در مساجد را ضروری توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: روحانیان باید مدارس را دریابند و حتی کسانی که در اداره‌های مختلف شاغل هستند باید حداقل هفته‌ای دو روز در مساجد نماز بخوانند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اینکه نماز نباید دولتی شود، گفت: همگان باید بسیج شویم تا نماز را در شان جامعه اسلامی برگزار کنیم، خصوصا برای استان یزد که به دارالعباده معروف است.

وی ادامه داد: ما باید کار ماندگار انجام دهیم نه اینکه به نصب پوستر توسط روابط عمومی‌ها بسنده کنیم. کدام یک از ما به آموزش و پرورش تماس گرفته و از اینکه نماز جماعت در مدارس برگزار می‌شود تشکر کرده ایم؟

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی افزود: اتاق مدیر اداره‌ها اگر شیک باشد و نمازخانه‌ها اتاقی معمولی باشد یعنی اینکه به من بیشتر از خدا توجه کنید.

وی با اشاره به اینکه در آستانه ماه‌های رجب و شعبان و رمضان قرار داریم، گفت: باید توجه به قرآن زیاد شود، روخوانی کافی نیست، بلکه یک آیه را هم معنا کنند. همچنین باید نهضتی برای عوض شدن منابر بپا کنیم و از تعریف خواب خودداری ورزیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان داشت: همه مساجد در شب قدر دعای الغوث می‌خوانند در حالی که شب قدر شب قرآن است، اما از قرآن گفته نمی‌شود. اینکه سر امام حسین (ع) روی نیزه قرآن خواند یعنی اینکه سر از تنم جدا شد، اما از قرآن جدا نشد.

وی بر لزم شادابی جلسات قران تأکید کرد و گفت: جلسات قرآن نباید طولانی وخسته کننده باشد. تبلیغات باید جدی باشد و از زمان‌ها استفاده کنیم چرا که زمان در حال از دست دادن است.

قرائتی توجه به اذان را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: ارتباط با مردم به صورت چهره به چهره باشد، درباره آنچه شنیدید تحقیق کنید و بدون تحقیق قضاوت نکنید، چرا که اغتشاش‌های اخیر به دلیل یک خبر کذب و استناد به افراد فاسقی رخ داد که دشمن انقلاب اسلامی هستند.

وی تأکید کرد: مشکلات فراوانی در کشور وجود دارد و نباید بگوییم که همه چیز خوب است، اما اینکه به دلیل عملکرد برخی مسئولان علیه جمهوری اسلامی قرار بگیریم که با خون شهدا تاسیس و محافظت شده است، به هیچ وجه کار درستی و منطقی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا