اخبارمازندران

هشتمین اجلاس استانی نماز مازندران برگزار شد

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: معلمان بزرگترین ارزش را در جامعه دارند و صعود و سقوط اخلاق در کشور به عملکرد فرهنگیان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، هشتمین اجلاس استانی نماز مازندران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقای قرائتی، مسئولین استانی، ائمه جمعه، فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و جمعی از فعالان ترویج فرهنگ نماز امروز یکشنبه ۲۵ دی ماه در اردوگاه شهدای دانش آموزی ساری برگزار شد.

در ابتدای جلسه پس از تلاوتی از قرآن مجید، حسین کمالی مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران و لطف الله مهدوی رئیس دانشگاه فرهنگیان، ضمن خیر مقدم گویی به مهمانان، به ارائه گزارشی از اقدامات خود در خصوص ترویج فرهنگ اقامه نماز پرداختند.

در ادامه حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی ضمن خیر مقدم گویی به مدعوین و همچنین مهمان ویژه حجت السلام والمسلمین حاج آقای قرائتی، بیان داشت: ترویج نماز و رفع مشکلات حوزه ترویج نماز فقط برعهده ستاداقامه نماز نیست و همگان در این امر بایستی احساس مسئولیت نمایند.

وی با تاکید براینکه اقامه نماز باید درمدارس، دانشگاه ها و ادارات ترویج داده شود، گفت: همچنین به صورت ویژه اقامه نماز جماعت در ادارات استان جدی گرفته شود و اگر بخواهیم جلوی اختلاس، کم‌کاری و معضلات دیگر را بگیریم باید نماز را در سطح ادارات ترویج دهیم.

در ادامه آیت الله محمد باقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران ضمن تشکر از زحمات ستاد اقامه نماز، آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان استان در برگزاری هشتمین اجلاس استانی نماز با اشاره به اهمیت نماز اظهار داشت: یکی از مهمترین پایه و اساس دین مبین اسلام و یکی از رسالت های اصلی پیامبران الهی امر به اقامه نماز و احیای این فریضه دینی بوده است که در این راستا ترویج فرهنگ اقامه نماز همواره از مسائل مورد تاکید مقام معظم رهبری است که باید بیش از پیش مورد توجه همگان قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان ساری گفت: کلام انسان نمازخوان واقعی می تواند موجب باورمندی دیگر انسان ها در مقوله اقامه نماز شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز گفت: برپایی نماز یعنی شکرگزاری از نعمت های خدواند و اولین معیار برای حفظ ارزش ها برپایی اجرای دقیق این فریضه الهی است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: باید باور قلبی و اهمیت نمازخوانی روزافزون برای اقشار جامعه تبلیغ شود و اصل عقلی برای شکرگزاری از خدواند برپایی نماز است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: نماز حجت عینی و ذاتی برای شناسایی حق است و در سال های گذشته برای افزایش دانش اقشار مردم تلاش شد ،اما در اخلاق و بینش آنان چندان کار نکردیم.

وی اضافه کرد: اگر نماز درست شد، سایر اعمال یک انسان در روز آخرت قبول می شود در غیر این صورت یک عمر در تباهی بودیم و معتقدم اگر با خلوص نیت یاد خدا و نماز برپا شود ،هیچگاه زشتی و پلیدی در کشور رخنه نمی کند.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی تصریح کرد: جایگاه معلمان و فرهنگیان در هدایت کردن عقیده های نوجوانان و جوانان بسیار برجسته است و مقام معلمی کمتر از فقها نیست و اگر معلم بیشتر به این مقولات توجه کند ،بسیاری از آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطر نشان کرد: معلمان بزرگترین ارزش را در جامعه دارند و صعود و سقوط اخلاق در کشور به عملکرد فرهنگیان است و باید معلمان دقت کنند که فکر دانش آموزان را دشمنان دزدی نکنند.

حجت الاسلام قرائتی گفت: تغییر برخی رویه های اشتباه گذشته در تعلیم و تربیت اجتناب ناپذیر است و باید دانشگاه ها و مدارس خود را به معرفت الهی بیشتر نزدیک کنند.

در ادامه سید محمود حسینی پور استاندار مازندران با بیان اینکه این استان در ارتباط با نماز و ترویج این فریضه واجب الهی با راهبری حجت الاسلام والمسلیمن محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران و رئیس ستاد اقامه نماز استان، و حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی، دبیر ستاداقامه نماز استان برنامه های مختلفی را در دست اجرا دارد، گفت: بدون استثناء در تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی استان نماز جماعت برقرار است اگر چه که باید در این امور بیشتر تلاش کنیم.

پخش کلیپ عملکرد ستاد اقامه نماز استان، تجلیل از مدیران و دبیران برتر حوزه نماز در عملکرد برنامه های مصوب اجرایی سال ۱۴۰۰، برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع نماز از دیگر برنامه های هشتمین اجلاس استانی نماز مازندران بود.

هشتمین اجلاس استانی نماز مازندران

هشتمین اجلاس استانی نماز مازندران

هشتمین اجلاس استانی نماز مازندران    هشتمین اجلاس استانی نماز مازندران

هشتمین اجلاس استانی نماز مازندران

هشتمین اجلاس استانی نماز مازندران

هشتمین اجلاس استانی نماز مازندران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا