آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان هشترود برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان هشترود با حضور حجت الاسلام جعفریان امام جمعه شهرستان، حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، پاشایی فرماندار شهرستان هشترود و سایر اعضای شورای اقامه نماز شهرستان روز دوشنبه چهارم دی ماه در بیت امام جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام جعفریان، با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج، گفت: صالحان و اصحاب امام زمان اگر در روی زمین تمکن یابند، اقامه نماز می‌کنند.

حجت الاسلام آقاجانی با تاکید بر اجرای تفاهم نامه ها و دستورات ابلاغی ستاد مرکزی، گفت: از فعالیت های سلیقه ای و جزیره ای پرهیز کنید بلکه با برنامه ریزی دقیق و اصولی کار کنید.

وی با اشاره به ضرورت اقامه نماز در ادارات و عمل به تفاهم نامه ها، افزود: در اداراتی که کارکنان ده نفر یا بیشتر هستند نماز جماعت با امامت روحانی برگزار کنید و اگر کمتر از ده نفر باشد و امام جماعت نداشته باشند، خودشان می توانند باهم نمازجماعت برگزار نمایند، حتما ادارات به پخش اذان و اقامه نماز توجه ویژه ای داشته باشند.

وی ادامه داد: همانطوری که کارهای اداری، جزو ملزومات یک مدیر و کارمند است، اجرای تفاهم نامه ی ستاد اقامه نماز نیز چنین است و کوتاهی در این زمینه جایز نیست.

وی با اشاره به دوره های آموزشی تصریح کرد: دوره های آموزشی آداب و اسرار نماز، برای کارکنان در ادارات برگزار شود. و در کنار این ارزیابی صورت می‌گیرد که با عنایت به پیام رهبری به سیزدهمین اجلاس نماز، ادارات ارزیابی می شوند و تشویق و توبیخ می شوند.

پاشایی با اشاره به اهمیت نماز و نقش بازدارندگی آن، گفت: امروز دشمن جنگ شناختی را شروع کرده و بر روی انگیزه جوانان ما تلاش می‌کنند، الحمدلله نگاه به نماز پر رونق هست ولی سعی شود خروجی ما در اقامه نماز کم رنگ نشود، این امر هم محقق نمی شود مگر اینکه مدیران خودشان نماز را اول وقت بخوانند و در زمان نماز جلسه برگزار نکنند.

وی ادامه داد: توجه داشته باشیم که رمز پیروزی در جنگ تحمیلی نماز بود، علیرغم دست خالی بودن و جنگ نابرابر، نماز نجات دهنده بود.

فرماندار هشترود با بیان برخی مشکلات در حوزه نماز خانه های بین راهی، افزود: تامین مباحث مالی جهت استخدام نیروی انسانی برای باز نگه داشتن سرویس ها و نمازخانه ها و تامین سوخت بخاری های نمازخانه های فاقد گاز، از مشکلات عدیده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در پایان از اداره راهداری و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) هشترود بخاطر همکاری بیشتر با ستاد اقامه نماز در شهرستان هشترود، با اهداء لوحی تقدیر شد.

 شورای اقامه نماز شهرستان هشترود شورای اقامه نماز شهرستان هشترود شورای اقامه نماز شهرستان هشترود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا