اخبارقم

مسجد حضرت علی اصغر(ع) قم بازسازی می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هماهنگی بازسازی مسجد حضرت علی اصغر(ع) با حضور مدیر ستاد اقامه نماز و دبیر مجمع خیرین مسجدساز، خیرین، هیئت امنای مسجد و مهندس پروژه صبح دوشنبه، بیست و پنجم دی ماه در ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در این جلسه که با هدف آغاز روند بازسازی مسجد حضرت علی اصغر(ع) برگزار شد مدیر ستاد اقامه نماز استان بر لزوم تسریع در پیگیری امور تاکید کرد و گفت: با توجه به مسائل روز، روند بازسازی با سرعت بیشتری پیگیری شود تا در هزینه ها صرفه جویی شود.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور با تاکید بر مدیریت هزینه ها گفت: شناسایی و استفاده از ظرفیت اشخاص دغدغه مند در مدیریت هزینه ها کمک شایانی خواهد کرد.

وی در ادامه به بر لزوم پیش بینی بخش های مختلف مسجد خاطر نشان کرد: طراحی مساجد نباید صرف مصلی اقامه نماز باشد و می بایست تمامی بخش های یک پایگاه فرهنگی در مساجد پیش بینی شود تا شاهد جذب حداکثری نوجوانان و جوانان به مساجد باشیم.

در ادامه مهندس رستمی طراح پروژه به ارائه طرح پیشنهادی پرداخت و گفت: به روز ترین معماری اسلامی در طراحی این مسجد استفاده خواهد شد.

ارائه گزارشی از روند اخذ مجوزات لازم از دستگاه های مرتبط توسط هیئت امنای مسجد از دیگر بخش های این جلسه بود.

در پایان مقرر شد همزمان با تخریب بنای فرسوده مسجد، مهندس طراح پروژه ضمن بازدید از محل مسجد، طراحی را آغاز و پروژه بازسازی مسجد حضرت علی اصغر(ع) آغاز شود.

لازم به ذکر است مسجد حضرت علی اصغر(ع) در منطقه کم برخوردار اسماعیل آباد قم واقع شده است که به جهت فرسودگی سازه و نیاز منطقه، مجمع خیرین مسجدساز استان تصمیم به تخریب و بازسازی آن گرفتند تا ضمن جلوگیری از خطرات احتمالی، خدمات مطلوبی را به مردم ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا