آذربایجان غربیاخبار

دومین کنگره ملی حضرت زهرا (س) در آذربایجان غربی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی، دومین کنگره ملی حضرت زهرا(س) به همت ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی و فرهنگسرای جوان ارومیه برگزار می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی با اعلام برگزاری دومین کنگره ملی حضرت زهرا (س) افزود: حضرت زهرا(س) الگوی برگزیده و بانوی برجسته ی اسلام است. ایشان دخت نبی مکرم اسلام ، همسر حضرت علی (ع) و مادر یازده امام شیعه است. آیات و سوره ای از قرآن کریم همچون سوره کوثر و سوره انسان، آیه تطهیر و آیه مودت در شان حضرت زهرا(س) و همسر و فرزندانش نازل شده است.  پیامبر اکرم (ص) نیز ایشان را “سیده النسا العالمین” خوانده اند.

محمد پناهی با اعلام خبر برگزاری کنگره در آذر ماه سال جاری عنوان داشت: این کنگره با هدف تبیین نظرات و دیدگاه های حضرت زهرا(س) نشر سیره فاطمی و تشریح مسائل روز جامعه از نگاه حضرت برگزار می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز در آذربایجان غربی با اعلام اینکه دومین کنگره ملی حضرت زهرا (س) در ۱۵ محور و ۸ موضوع پیش بینی شده، افزود: هدف از گستردگی موضوعات بهره گیری از زبان ،هنر فرهنگ و رسانه در نشر و تبیین بینش ائمه اطهار علیهما سلام و به ویژه بانوی برگزیده اسلام است.

پناهی با اشاره به اینکه سایر دستگاهها و ارگان ها نیز در برگزاری این کنگره همراهی نمودند ادامه داد: بحمدالله تا کنون آثار خوبی از سراسر کشور به دبیرخانه کنگره ارسال شده و علاقه مندان نیز میتوانند آثار خود را در قالب محورها و بخش های پیش بینی شده تا ۱۷ آذرماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

گفتنی است رویداد دومین کنگره ملی حضرت زهرا (س) ۲۸ و ۲۹ آذرماه سال جاری در فرهنگسرای جوان ارومیه با ارائه مقالات برتر، نمایش آثار برگزیده، اجرای تعزیه های کنگره، … و تجلیل از آثار برتر برگزار خواهد شد.

دومین کنگره ملی حضرت زهرا (س) برگزار میشود

دومین کنگره ملی حضرت زهرا (س) برگزار میشود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا