اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل امور مالیاتی اصفهان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان: رهبر انقلاب ترویج نماز در میان نسل جوان و نوجوان را کلید گسترش این نعمت الهی می داند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل امور مالیاتی استان روز دوشنبه هجدهم دی ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، احمدرضا مدبرنیا مدیرکل اداره امور مالیاتی استان، روحانیون ادارات زیر مجموعه و اعضای شورای اقامه نماز این سازمان در دفتر مدیرکل برگزار شد.

مدبرنیا به بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده در خصوص نماز پرداخت و بیان داشت: در شش اداره مرکز استان نماز جماعت اقامه می شود و در جهت بهتر شدن این فریضه الهی هستیم.

مدیرکل اداره کل امور مالیاتی بیان کرد: امر نماز از واجباتی می باشد که کوتاهی در آن مضراتی است که به خود شخص وارد می شود لذا درصدد برطرف کردن موانع اقامه نماز هستیم و این امر را پیگیری خواهیم کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به آخرین اجلاس سراسری نماز اشاره کرد و گفت: پیام مقام معظم رهبری در سی امین اجلاس سراسری نماز پیرامون ارتباط گیری با نسل جوان بوده است و ترویج نماز در میان نسل جوان و نوجوان را کلید گسترش این نعمت الهی می دانند.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر ادامه داد و گفت: ارتباط گیری با نسل جوان یکی از مهمترین مسائل در ترویج امر نماز است چرا که یکی از موارد بی نمازی نداشتن علم و آگاهی از اسرار و آداب این مهم می باشد که با بیان آنان برای جوانان می توانیم نماز را گسترش دهیم.

وی علت عدم توجه به نماز توسط کارمندان در برخی ادارات را مدیران خواند و گفت: عدم حضور مدیر در نماز جماعت موجب می شود کارمند نیز به امر نماز توجه نداشته باشد و این یک مانع بزرگ است.

رنجبر ادامه داد و گفت: در سی امین اجلاس سراسری نماز حجت الاسلام والمسلمین قرائتی حضور مدیران در نماز جماعت را از اصلی ترین وظایف مدیران برشمرد و حضور در صف اول را برای آنان از واجبات دانست.

در ادامه هر یک از روحانیون ادارات مرکز استان به بیان گزارشی از فعالیت ها و موانع اقامه نماز در اداره پرداختند و در پایان مواردی از جمله تشکیل شورای اقامه نماز در ادارات به صورت مجزا، برگزاری دوره آموزشی نماز ویژه پرسنل و خانواده ها، تجهیز کمی و کیفی نمازخانه ها، تجلیلی از فعالین نمازی و موارد دیگری به عنوان مصوبات جلسه ابلاغ شد.

اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان

اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا