اخبارایلام

مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان هلیلانی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان هلیلانی با حضور مسئولین شهرستانی در روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه در مسجد صاحب الزمان(عج) این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام صیفورنیا در ابتدای مراسم جشن تکلیف دانش آموزان هلیلانی، جشن تکلیف را آغاز بندگی دانست و گفت: جشن تکلیف در واقع عید بندگی و عبادت است که دختران و پسران مسلمان از نظر عقلی و جسمی به حدی رسیده اند که باید به دستورهای دینی و واجبات دین عمل کنند و به آنچه که خداوند از آنان خواسته اطاعت کنند و از محرمات و منکرات دوری کنند.

وی افزود: جشن تکلیف، سرآغاز فصل عبادت و بندگی و ارتباط انسان با خداوند متعال است که شما دانش آموزان در برابر خدا باید با انجام تکلیف دینی از گناه دوری کرده تا آینده خود را بسازند و سعادتمند شوند. جشن تکلیف بر شخصیت پاک و پر انرژی  دانش آموزان، صحه می‌گذارد و خانواده هم باید در انجام فرائض دینی به آنان کمک کنند. این جشن مقدمه‌ای برای برقراری ارتباط دانش‌آموزان با خالق هستی است که از امروز در برابر خدا باید با انجام تکلیف دینی از گناه دوری کرده تا آینده خود را بسازند و سعادتمند شوند.

وی در پایان مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان هلیلانی به بحث در خصوص اهمیت نماز پرداخت و گفت: اقامه نماز سبب تقویت بنیه دینی دانش اموزان شده و این مهم در مقابله و کاهش با آسیب های اجتماعی موثر است. نماز به عنوان یک رکن اساسی در دین اسلام دارای اهمیت و جایگاه بالایی است که بسیاری از ائمه و بزرگان دینی به فواید و برکات آن اشاره داشته اند. کودکان و نوجوانان به سب شرایط سنی خود بیشتر از سایر اقشار جامعه در معرض خطرات و آسیب های روحی و روانی و همچنین ناهنجاری های اجتماعی قرار دارند که دین اسلام به عنوان آخرین و کامل ترین دین الهی تاکید زیادی بر آموزش نماز و آداب نماز به خصوص نماز جماعت برای کودکان و نوجوانان داشته است. برگزاری نماز در مدارس و مراکز علمی آموزشی علاوه بر ایجاد احساس معنویت و خلوص در میان دانش آموزان، اتحاد و یک دلی را نیز گسترش داده و سبب پیشگیری دانش آموزان از ابتلا به رذایل اخلاقی خواهد شد.

این مراسم با حضور بیش از ۱۵۰ دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی شهرستان هلیلان برگزار شد.

مراسم جشن تکلیف 150 دانش‌آموز هلیلانی برگزار شد مراسم جشن تکلیف 150 دانش‌آموز هلیلانی برگزار شد مراسم جشن تکلیف 150 دانش‌آموز هلیلانی برگزار شد مراسم جشن تکلیف 150 دانش‌آموز هلیلانی برگزار شد مراسم جشن تکلیف 150 دانش‌آموز هلیلانی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا