اخباریزد

جشن تکلیف دبیرستان دوره اول بنی فاطمه شهرستان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز دوشنبه هفتم اسفند ماه، جشن تکلیف دبیرستان دوره اول بنی فاطمه شهرستان یزد با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد بیان کرد:دختر یا پسر به سن معینی که می رسند و بالغ می شوند به آن ها مکلف گفته می شود و فردی که به سن تکلیف می رسد باید دستورهای دینی را به خوبی انجام دهد و به واجبات دین نیز عمل کند و از آنچه که خدواند مومنان را ممنوع ساخته پرهیز کند.

وی همچنین گفت:خداوند، براى آنکه ما به سعادت برسیم و راه صحیح زندگى را بشناسیم، هم در وجود ما «عقل» قرار داده است و هم توسّط پیامبران «دین» فرستاده است تا با عمل به راهنماییهاى عقل و دین، انسانهایى کامل و سعادتمند شویم.

موسوی اظهار کرد:این را هم باید بدانیم که آنچه را خداوند بر ما «واجب» ساخته و از ما خواسته است که عمل کنیم، کارهاى نیک و سودمند و مفید براى ما وجامعه است و آنچه را که «حرام» دانسته و از آن نهى فرموده است، کارهاى ناشایست و زیان آور است که براى جسم و روح ما ضرر دارد.

وی همچنین تشریح کرد:وقتى پسر یا دختر به سنّ معیّنى رسیدند و بالغ شدند، به آنان «مکلّف» گفته مى شود. کسى که به سنّ تکلیف مى رسد، باید دستورهاى دینى را انجام دهد و به واجبات عمل کند و از آنچه خداوند ممنوع ساخته (یعنى محرّمات) پرهیز کند.

 

جشن تکلیف دبیرستان دوره اول بنی فاطمه شهرستان یزد جشن تکلیف دبیرستان دوره اول بنی فاطمه شهرستان یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا