اخبارمرکزی

شورای عالی آموزش و پرورش استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای عالی اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان روز شنبه دوازدهم خرداد ماه با حضور حسین مولوی مدیر کل، حجت الاسلام و المسلمین علی رودبارانی مدیر، حجت الاسلام احمد اناری کارشناس برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضاء در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش استان، حجت الاسلام رودبارانی ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و همراهان، از مدیر کل آموزش و پرورش بابت دغدغه ای که در بحث فعالیت های فرهنگی به ویژه اقامه نماز جماعت در سطح مدارس استان دارد، تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: ستاد اقامه نماز یکی از دستگاه هایی است که با آموزش و پرورش همخوانی زیادی دارد و ما با توجه به پیام های مقام معظم رهبری«مدظله العالی» که بارها و به صراحت فرموده است که به اقامه نماز در مدارس توجه ویژه داشته باشیم، و با همکاری خوب آموزش و پرورش می توانیم به این امر مهم پرداخته و قطعا به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

رودبارانی در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش استان مرکزی، گفت: با توجه به بخشنامه ستاد اقامه نماز با وزارت آموزش و پرورش، ما سه طرح را مطرح کردیم که یکی از این طرح ها که در اولویت قرار دارد، طرح اوقات فراغت تابستان دانش آموزان است.

وی افزود: ستاد اقامه نماز آمادگی دارد که با استفاده از ظرفیت مدرسین مرکز تخصصی نماز و مدرسین بومی استان، در حد توان، برای اجرای این طرح در اردوهای دانش آموزی یا کارگاه نیم روزه برای دانش آموزان پیش قدم باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه خواستار اجرای طرح بومی سازی برنامه های مصوب آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۳ و رسیدگی به بحث نماز و نمازخانه های مدارس غیر دولتی و اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی در جهت ترویج و توسعه این فرهنگ الهی در مدارس غیر دولتی شد.

سپس حسین مولوی در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش استان مرکزی، ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و خیر مقدم به میهمانان و حاضرین، بر تشکیل جلسات شورای اقامه نماز یا شورای عالی آموزش و پرورش استان به صورت فصلی تاکید کرد.

وی افزود: برای اوقات فراغت دانش آموزان که بسیار مسئله مهمی است، باید برنامه ریزی جدی داشته باشیم و این موضوع توسط کارشناسان ما در حوزه قرآن عترت و نماز مورد بررسی خواهد گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی، گفت: برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز در مدارس غیر دولتی، تیم های نظارتی تشکیل و به صورت دوره ای بازدید به عمل آید، تا مشخص شود کدام مدرسه نماز جماعت یا حتی نمازخانه مناسب دارد یا ندارد.

وی در پایان آمادگی خود را در جهت توسعه و ترویج فرهنگ غنی نماز به ویژه نماز جماعت در مدارس، با همکاری ستاد اقامه نماز استان اعلام کرد.

در ادامه حجت الاسلام اناری ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه آموزش و پرورش استان، توضیحاتی در خصوص اجرای طرح بومی سازی دستگاه های اجرایی بیان کرد و گفت: بومی سازی دستگاه ها، با توجه به برنامه های مصوب ابلاغی است که هر سال به صورت سه جانبه، از طرف نماینده رئیس جمهور، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی و وزیر آموزش و پرورش امضاء و  ابلاغ می شود، برنامه های است که به صورت کشوری است و براساس آن باید سهم اجرای برنامه های استانی را مشخص کنیم و  در کنار آن باید یک طرح ابتکاری هم باشد که می شود برنامه های بومی سازی و ابتکاری در دستگاه های اجرایی استان.

وی ادامه داد: ستاد اقامه نماز کشور از ما می خواهد در این بوی سازی، سهم اجرای هر برنامه مشخص و ارزیابی هم مطابق با همان برنامه ها انجام شود که هر دستگاه بتواند از حق خود دفاع کند و ما هم بتوانیم از روند اجرای کار خود دفاع کنیم.

شورای عالی آموزش و پرورش استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا