اخبارگلستان

نشست نمازی و گفتمان دینی در دبیرستان هجرت روستای دنگلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، نشست نمازی و گفتمان دینی با حضور حجت الاسلام و المسلمین فاطمی منش دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان کردکوی، در دبیرستان هجرت روستای دنگلان این شهرستان، در تاریخ دهم مهرماه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فاطمی منش در این نشست اظهار داشت: یکی از برکات انقلاب اسلامی اقامه نماز در مدارس است.

وی گفت: نماز پرچم و ادب دینداری است و کسی که در زندگی شخصی و اجتماعی خود اقامه نماز نداشته باشد قابل اطمینان نیست و اعتباری نیز ندارد چرا که قبولی تمامی اعمال انسان در گرو قبولی نماز است.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان کردکوی تصریح کرد: در قرآن کریم آیات بسیاری در خصوص نماز آمده است که نشان از اهمیت و عظمت اقامه نماز دارد و این وظیفه همه ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی گفت: فلسفه وجودی قیام امام حسین (ع) اقامه نماز بود و ما باید تلاش کنیم تا در مدارس دستاوردهای اقامه نماز در بین دانش آموزان به خوبی تبیین و تشریح شود.

فاطمی منش ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی بر پایی نماز در مساجد و مدارس به عنوان پایگاه‌های اجتماعی شکل گرفت که به تبع آن بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی و دستاوردهای انقلاب در سایه همین اجتماعات مردمی محقق شود.

وی افزود: همه ما مسئولیت حقیقی و حقوقی در رابطه با اشاعهٔ فرهنگ نماز در جامعه داریم و این مسئله در رابطه با مربیان پرورشی و مدیران مدارس بسیار با اهمیت‌تر است که باید سرلوحه کار‌هایشان در مدارس قرار بگیرد.

نشست نمازی و گفتمان دینی در دبیرستان هجرت روستای دنگلان نشست نمازی و گفتمان دینی در دبیرستان هجرت روستای دنگلان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا