اخبارتهرانگفتگوها

اهتمام به برگزاری جلسات شورای اقامه نماز استان تهران/ تشکیل سه کارگروه فرهنگی، نظارتی و عمرانی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام سید مهدی بهشتی، سرپرست ستاد اقامه نماز تهران در گفتگو با خبرنگار مدیریت روابط عمومی اظهار کرد: مدیریت ستاد اقامه نماز تهران با عنایت حجت الاسلام قرائتی از اسفندماه سال گذشته به بنده سپرده شده است و جامعه هدف ستاد اقامه نماز تهران ۱۹ میلیون نفر است که یک پنجم از جمعیت کل کشور را شامل می شود.

بهشتی ادامه داد: حدود ۱۰ میلیون نفر از جمعیت استان تهران در شهرستان‌های این استان سکونت دارند که مجموعه ای از اتباع و ایرانیان را شامل می شود؛ به همین منظور اولین ماموریت ما در ستاد، تعیین فردی برای مسئولیت روابط میان ستاد اقامه نماز تهران و شهرستان‌های اطراف بود.

به گفته وی، جمعیت برخی از شهرستان‌های تابعه تهران حتی بیشتر از استان های کشور است، از اینرو لازم بود تا تعامل و ارتباط دبیر ستاد اقامه نماز تهران با امام جمعه و فرماندار شهرها را کیفیت بخشیده و شوراهای اقامه نماز شهرها را با مدیریت فرماندارها برگزار کنیم.

سرپرست ستاد اقامه نماز تهران به تحولات ایجاد شده در حوزه منابع انسانی ستاد نیز اشاره کرد و یادآور شد: انتخاب مسئول روابط عمومی جدید و مسئول فرهنگی و تعیین فردی به عنوان مشاور عالی برای ایجاد ارتباطات بین شهرستان ها از اهم این تحولات بوده است همچنین در تلاش هستیم تا جلساتی با دبیران دستگاه برپا کرده و نشست مشترک میان دبیران، ائمه جمعه و فرمانداران شهرستان ها را در اسرع وقت شکل دهیم و این هم افزایی را به حداکثر برسانیم.

بهشتی با یادآوری اینکه ریاست کمیته خدمات سفر استانداری تهران در حوزه نمازخانه و نظارت بر این مراکز برعهده ستاد اقامه نماز تهران بود، گفت: به همین منظور جلسات متعددی با اعضای این کمیته تشکیل شد و در نهایت هم از اقدامات ستاد تهران در حوزه نظارتی تقدیر به عمل آمد.

وی با یادآوری اینکه این کمیته در تعطیلات نوروزی تیم‌هایی از ناظران را در سه سطح عالی شکل داد، گفت: همراهی با مدیران دستگاه های خدمات رسان و بازدید از نمازخانه‌ها و وضعیت اقامه نماز یکی از این سطوح بود و معتقدیم نگاه ما بالادستی و ارائه راهکارهای ارتقاء کیفیت اقامه نماز است.

سرپرست ستاد اقامه نماز تهران به بازدیدهای انجام شده ازراه آهن و فرودگاه مهرآباد در این ایام اشاره کرد و گفت: در فرودگاه مهرآباد اتاقی مهیا شده است که به صورت حرفه ای ساعات شرعی اذان را با ساعت پروازها هماهنگ می کنند تا مسافران به اقامه نماز خود در مبدا و مقصد برسند.

وی با اشاره به اینکه در سطح دوم همکاران ما بازدیدهای میدانی مناسب علنی و پنهانی داشتند، گفت: گزارش این بازدیدها در اختیار دستگاه های بالادستی قرار می گرفت که منتج به اصلاحاتی شد؛ نظارت ها براساس شاخص های کمی و کیفی رقم می خورد.

بهشتی یکی دیگر از اقدامات ستاد اقامه نماز تهران را کمک به ستاد تفسیر عنوان کرد و گفت: نتیجه این همکاری برپایی جلسات تفسیر در ۵۰ مسجد استان تهران بود. همچنین با تلاش های مکرر مجموعه ستاد استان، جلسه شورای اقامه نماز با حضور استاندار تهران برگزار و ۱۰ مصوبه حاصل این شورا بود.

به گفته وی، در این شورا، مقرر گردید سه کارگروه فرهنگی (با عضویت ۱۰ دستگاه)، نظارتی و عمرانی تشکیل شده و قبل از برگزاری شورای اقامه نماز مباحث در این کارگروه ها مورد بررسی قرار گرفته و در جلسه شورا مطرح شود.

همچنین مقرر شد تا جلسات شورای اقامه نماز هر ۲ ماه یکبار تشکیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا