اخبارخراسان رضوی

جلسه گفتمان دینی ویژه ۱۰۰ نفر از دانش آموزان گناباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با حضور امام جمعه، دبیرستاد اقامه نماز شهرستان گناباد جلسه گفتمان دینی ویژه ۱۰۰ نفر از دانش آموزان آموزشگاه فرزانگان این شهرستان سه شنبه ۹ اسفندماه برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین صادقی امام جمعه شهرستان گناباد گفت: عبادت اساسا قطع نظر از هر فایده و اثری که داشته باشد خود یکی از نیازهای روحی بشر است و انجام ندادن آن موجب عدم تعادل و اضطراب در روح می باشد.

وی ادامه داد: در میان عبادات، نماز از جایگاه ویژه ای برخورداراست به گونه ای که این عمل به عنوان رکن و اساس دین معرفی شده و این جایگاه رفیع به خاطر نقش و جایگاه و تاثیرگذاری شگرف آن در آرامش روح و روان، دور نگه داشتن انسان از پلیدی ها و آثار ویژه تربیتی آن است.

امام جمعه شهرستان گناباد اظهار کرد: معانی دعا عبارت است از؛  خواندن و صدا زدن همراه با خواست و طلب، چنان که در کتب لغت دعا را خواندن، ندا کردن، کمک خواستن، پرسش کردن، فریادرس خواستن، نیایش کردن، ستودن، بندگی و عبادت کردن معنا کرده اند.

در پایان این گفتمان حجت الاسلام صادقی امام جمعه شهرستان گناباد به سئوالات و شبهات دانش آموزان پاسخ داده و نماز جماعت ظهر وعصر  اقامه شد.

برگزاری جلسه گفتمان دینی ویژه 100 نفر از دانش آموزان گنابادیبرگزاری جلسه گفتمان دینی ویژه 100 نفر از دانش آموزان گنابادی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا