اخباریزد

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، صبح روز شنبه ۱ بهمن ماه، جلسه همفکری در خصوص برگزاری دوره های آموزشی سلامت معنوی ویژه کادر درمان، اساتید و دانشجو پزشکان دانشگاه علوم پزشکی استان یزد، با حضور موسوی مدیر ستاد اقامه نماز، امامی مسئول نهاد رهبری و جمعی از مسئولین این دانشگاه، تشکیل شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین موسوی ضمن تقدیر و تشکر از مدعوین دانشگاه علوم پزشکی هدف از اجرای اینگونه دوره های آموزشی از جمله سلامت معنوی، آشنایی هرچه بهتر و بیشتر این اقشار با آداب و احکام دین، قرآن و نماز است.

وی بیان کرد: با ارج نهادن به فریضه نماز اول وقت میتوان مشکلات اساسی جامعه را حل کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه تاکید کرد: باید در دانشگاه ها از مساجد و نمازخانه ها تنها به صورت مکانی برای خواندن نماز استفاده نشود و اکتفا نکرد بلکه باید با برنامه ریزی های منظم در مسیر رونق توامان مسجد حرکت کنیم .

در ادامه مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی استان، ضمن عرض خیر مقدم به حضار، به بیان گزارشی ازبرنامه ها و فعالیت های ترویج و توسعه نماز در دانشگاه علوم پزشکی، مجموعه های تابعه و بیمارستان ها پرداخت.

وی بیان کرد: با حضور پیوسته امامان جماعت در مراکز بهداشتی و دانشگاه ها مسئله اقامه نماز به صورت ویژه در حال اجراء و برگزاری می باشد. مسئولان در این دانشگاه در حال تلاش مستمر برای بهتر و پرشور تر برگزار شدن نماز هستند

امامی تاکید کرد: در آموزه های دینی از گذشته تا به کنون گفته اند نماز جماعت و اقامه آن می تواند موجبات گشایش و رفع بلا های بسیار زیادی برای مومنین باشد و ما در بیمارستان ها دیده ایم که افرادی که با بیماری های مختلف به ما مراجعه کردند با کمک پزشکان و اتکا و توسل به خداوندمتعال و آموزه های دینی با رفع بیماری مرخص شده اند.

 

 

جلسه همفکری برگزاری دوره ها سلامت معنوی دانشگاه علوم پزشکی

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا