اخبارکردستان

برگزاری اجلاسیه استانی نماز کردستان در ۱۵ اسفند

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: از جمله اهداف این اجلاسیه، بیان کارهای انجام شده در حوزه نماز و اقداماتی است که باید انجام شود تا به جایگاه واقعی خود برسیم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان به نقل از سنندج- ایرنا- مدیر ستاد اقامه نماز کردستان گفت: اجلاسیه استانی نماز با حضور اقشار مختلف مردم، به ویژه دانش‌آموزان، معلمان و دانشجویان ۱۵ اسفند در استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اکبر عظیمی روز شنبه در خصوص اجلاسیه استانی نماز در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: این اجلاسیه در راستای برگزاری اجلاسیه‌های کشوری برگزار می‌شود و فرصتی برای دعوت همه به سوی نماز و توجه به این فریضه مهم است.

وی با بیان اینکه ۲۹ اجلاس کشوری نماز و هفت اجلاسیه استانی برگزار شده است، افزود: وظیفه حکومت اسلامی است بسترهای نماز در بین اقشار مختلف جامعه را فراهم کند.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان با بیان اینکه اقشار مختلف مردم از دانش‌آموز و معلم، دانشجو و مسئول در این اجلاسیه حضور خواهند داشت، افزود: از جمله اهداف این اجلاسیه، بیان کارهای انجام شده در حوزه نماز و اقداماتی است که باید انجام شود تا به جایگاه واقعی خود برسیم.

عظیمی از دیگر اهداف برگزاری اجلاسیه استانی نماز را فرصتی برای ترویج نماز در جامعه عنوان کرد و یادآور شد: عنوان و شعار این اجلاسیه، نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و معلمان آینده است، چرا که به دنبال فرهنگ‌سازی توجه به نماز در میان قشر کودک و نوجوان است.

تقدیر از فعالان، خادمان، ائمه جمعه و جماعات در حوزه نماز، جلب توجه مسئولان و مردم به بحث نماز، مانوس کردن جوانان با این فریضه الهی و تقدیر از ۱۱ دستگاه برتر در این حوزه، از دیگر اهدافی بود که وی به آن اشاره کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز کردستان گفت: اقدامات خوبی برای ترویج نماز انجام شده و فعالیت هزاران ائمه جمعه و جماعات و مساجد و نمازخانه‌های بین‌راهی در سطح استان، بیانگر این ادعا است.

عظیمی با بیان اینکه کردستان از جمله استان‌هایی است که تعداد مساجد آن نسبت به سرانه جمعیت بالا است، اضافه کرد: با این وجود، در برخی نقاط استان، تعداد مساجد کمتر است و مسئولان باید زیرساخت‌های لازم را فراهم کنند

منبع خبر: سنندج- ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا