اخبارمرکزی

جشن تکلیف دختران دانش آموز شهرستان خنداب استان مرکزی برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی: جشن تکلیف یکی از رویدادهای مهم در زندگی هر دانش آموز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، مراسم جشن تکلیف دختران نومکلف ۹ ساله شهرستان خنداب روز چهارشنبه سوم اسفند ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد صفاهانی امام جمعه شهرستان خنداب، امام جمعه بخش قره چای، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج خنداب، معاون فرماندار شهرستان و سایر مسئولین و با حضور تمامی دانش آموزان دختر پایه سوم ابتدایی شهرستان ( ۴۵۰ نفر) در سالن شهید فهمیده خنداب با پخش از شبکه شاد به صورت زنده برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام رودبارانی پس از تبریک این جشن بزرگ به نومکلفان و تبریک فرا رسیدن ماه شعبان و اعیاد شعبانیه بیان کرد: برگزاری جشن های تکلیف دانش آموزی می تواند نقش مهمی در شکل گیری شخصیت دینی و اعتقادی دانش آموزان ایفا کند.

وی گفت: جشن تکلیف یکی از رویدادهای مهم در زندگی هر دانش آموز است که شیرین ترین لحظه های به یادماندنی را برای استقبال از تکالیف الهی به ارمغان می آورد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در مراسم جشن تکلیف دانش آموزان شهرستان خنداب ادامه داد: برگزاری مراسم جشن تکلیف برای دانش آموزان از عوامل تاثیرگزاری است که کودکان و نوجوانان، با اهمیت ادای تکلیف الهی و عبادی آشنا می شوند و بر اساس دستورهای دینی، دختران مسلمان که آئین مذهبی جشن عبادت برای آن ها به اجرا در می آید، مکلف می شوند و می بایست واجبات دین اسلام را انجام داده و از محرمات یعنی آنچه خداوند ممنوع دانسته، دوری کنند.

اجرای سرود سلام فرمانده و قرائت قرآن به صورت دسته جمعی و قرائت پیمان‌نامه دانش آموزان با پروردگار و تجدید میثاق با شهدا از جمله برنامه‌های این جشن معنوی و عبادی بود.

در پایان ضمن تقدیر از تمامی همکاران بزرگواری که در برگزاری این مراسم همکاری و مساعدت داشتند ، به رسم یادبود به دانش آموزان  نومکلف هدایایی تقدیم گردید.

جشن تکلیف دختران دانش آموز شهرستان خنداب استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا