مرکزی

جشن تکلیف دو هزار دانش آموز دختر پایه سوم ابتدایی در استان مرکزی برگزار شد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اراک: والدین وظیفه دارند فرزندان خود را بعد از رسیدن به سن تکلیف به سمت و سوی نماز سوق دهند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جشن تکلیف دختران دانش آموز پایه سوم مدارس ابتدایی ناحیه دو اراک با حضور عباس فتحی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اراک، جمعی از مدیران استانی و والدین دانش آموزان در سه نوبت و دو روز متوالی در کانون فرهنگی تربیتی امام علی (ع) اراک برگزار شد.

 این مراسم با حضور عباس فتحی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اراک و جمعی از مسئولین استانی، همراهی و مشارکت معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه دو اراک برگزار شد، که بیش از ۲۰۰۰ دختر دانش آموز از ۴۰ مدرسه شهری و روستایی و دو مجتمع روستایی از ناحیه دو اراک شرکت داشتند.

در این مراسم فتحی در خصوص وظیفه والدین برای تربیت فرزندان و سوق دادن آنها به سوی نماز و احکام دین اسلام، گفت: شما به عنوان والدین مسلمان وظیفه دارید که نماز خواندن را به فرزندانتان بیاموزید مخصوصا از زمانی که به سن تکلیف می رسند و برای سهولت در این امر مهم، بهتر است به صورت قدم به قدم آنها را آموزش دهید.

وی در مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر پایه سوم ابتدایی ناحیه دو اراک افزود: در آموزش نماز به فرزندان از گزیده های قابل فهم استفاده کنید و به او بگویید نماز چیست و چرا باید خوانده شود، خوبی ها و زیبایی های نماز را به صورت کاملا کودکانه به او بیاموزید تا کودک به نماز خواندن مشتاق شود بعد احکام خاص نماز مثل بدن و لباس پاک، همراه با وضو در جایی که هم تمیز است و هم غصبی نیست رو به قبله بایستد را برای آنها توضیح دهید.

این جشن با برنامه های متنوعی همچون اجرای سرود و نمایش عروسکی همراه بود و دانش آموزان با انجام مسابقات و بازی با احکام دینی آشنا و نماز را به جماعت اقامه کردند.

جشن تکلیف دو هزار دانش آموز دختر پایه سوم ابتدایی در استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا