اخبارقم

جلسه هماهنگی برگزاری جشن های تکلیف در روستاهای قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هماهنگی برگزاری جشن های تکلیف در روستاهای شهرستان کهک، عصر دوشنبه، بیست و دوم آبان ماه با حضور مدیر ستاد اقامه نماز و دو تن از خیرین برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه به تشریح برنامه ریزی های انجام شده در خصوص این جشن ها پرداخت و گفت: نومکلفان حاضر در این جشن ها از دانش آموزان روستاهای شهرستان کهک هستند.

وی افزود: این جشن ها با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار می شود تا علاوه بر ایجاد خاطره ای ارزنده و ماندگار در ذهن دانش آموزان، بر اهمیت این موضوع بیش از پیش واقف شوند.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور علت این برنامه ریزی را سالروز میلاد حضرت زینب(س) عنوان کرد و گفت: جشن تکلیف دختران در بیست و هشتم آبان ماه سالروز میلاد باسعادت حضرت زینب(س) و جشن تکلیف پسران بلافاصله و یک روز بعد در بیست و نهم آبان ماه برگزار خواهد شد.

ایشان همچنین محل برگزاری این جشن ها را مسجد جامع شهر کهک عنوان کرد و گفت: با هماهنگی انجام شده با اداره آموزش و پرورش شهرستان تمامی نومکلفین در مسجد جامع حضور خواهند یافت.

این جشن های تکلیف با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز و با اجرای برنامه ای شاد و مفرح و آموزشی برگزار خواهد شد تا دانش آموزان علاوه بر تجربه روزی شاد، مطالب آموزنده در حوزه نماز را نیز آموزش ببینند.

در ادامه سیدمحمدرضا برقعی و علی اصغر محبی ضمن استقبال از برنامه ریزی های انجام شده به تشریح حمایت های خود از این برنامه ها پرداختند و از پرداخت تمامی هزینه ها از جمله پذیرایی، هدایا، غذا و دیگر هزینه های این جشن ها خبر دادند.

وی در ادامه استمرار برگزاری این جشن ها در دیگر مناطق کمتربرخوردار استان را نیز مورد تاکید قرار دادند و گفتند: آماده ایم تا با جذب همراهی و حمایت دیگر خیرین این جشن را برای دانش آموزان شهرستان جعفرآباد و دیگر مناطق کمتربرخودار استان نیز برگزار کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا