اخبارکرمان

از خبرنگاران خبرگزاری ایکنا و شبستان کرمان تجلیل شد

به گزارش  روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، روز یک شنبه بیستم خرداد ماه از دو خبرنگار خبرگزاری ایکنا و شبستان و  مسئول سه شنبه های مهدوی شهر راین، توسط مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) کرمان تجلیل شد.

حجت‌الاسلام مهدی عربپور، مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) با بیان اینکه کار در این سه حوزه به‌ صورت دلی و براساس ایمان و اعتقاد انجام می‌شود، گفت: در ستاد غدیر، مهدویت و نماز کرمان نیرو و بودجه مشخصی نداریم اما چهره‌های رسانه‌ای، فرهنگی و… در خصوص این مباحث در استان فعالیت می‌کنند و با ستادها همکاری دارند که مایه افتخار است.

وی ضمن قدردانی از فعالیت خبرگزاری‌های ایکنا و شبستان در کرمان که به‌ صورت تخصصی در حوزه دین و مباحث مربوط به مهدویت، نماز و غدیر کار می‌کنند، افزود: مهدویت، نماز و ولایت امام علی(ع) از مسائلی هستند که باید بیشتر شناخته شوند که در این زمینه فعالیت‌های رسانه‌ای به ویژه برای نسل جوان بسیار اثرگذار است.

حجت‌الاسلام عربپور با اشاره به طرح‌های مهدوی متعددی که در کرمان انجام می‌شود مانند طرح «یاران موعود» و «سه‌شنبه‌های مهدوی»، تصریح کرد: طرح یاران موعود تاکنون در مدارس کرمان اجرا شده و قرار است از سال تحصیلی جدید در سطح دانشجویی نیز این طرح را برگزار کنیم که می‌توان از ظرفیت خبرگزاری ایکنا و جهاددانشگاهی در این خصوص استفاده کرد.

مدیر ستاد اقامه استان در ادامه با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی تربیت مربی نماز و مهدویت در کرمان، اظهار کرد: در سال‌های گذشته حدود ۱۸۰۰ نفر دوره‌های مهدویت را گذرانده‌اند که در حال حاضر حدود ۱۰۰ نفر مربی در کرمان هستند. همچنین سال گذشته در مدرسه علمیه زینبیه کرمان برای طلبه‌های سطح دو دوره‌هایی برگزار شد که در حال آموزش هستند اما در حوزه غدیر مربی آنچنانی نداریم که در این حوزه باید برنامه‌ریزی شود.

در این نشست خبرنگاران  ایکنا و شبستان  کرمان نیز ضمن تشریح فعالیت‌های این خبرگزاری، برگزاری نشست‌های تخصصی نماز و مهدویت در استان کرمان را ضروری دانست و گفت: در خبرگزاری ایکنا و جهاددانشگاهی این ظرفیت برای برگزاری نشست‌های تخصصی فراهم است و می‌توان با همکاری ستاد مهدویت و اقامه نماز استان نشست‌های تخصصی برای اقشار مختلف به‌ویژه جوانان و دانشجویان در راستای جهاد تبیین و مقابله با انحرافات برگزار کرد.

در پایان این نشست از فعالیت‌های عطیه باقری چاروک، خبرنگار ایکنا کرمان،طاهره بادامچی خبرنگار شبستان کرمان و مهدیه فکری مسئول سه شنبه های مهدوی راین به پاس فعالیت‌های رسانه‌ای در حوزه نماز، مهدویت و غدیر با اهدای لوح سپاس، تجلیل شد.

تجلیل از دو خبرنگار خبرگزاری ایکنا و شبستان کرمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا