اخبارکرمانشاه

از فعالان نماز در کرمانشاه تجلیل به عمل آمد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نمازاستان، مراسم تجلیل از فعالان امر نماز در زندان مرکزی کرمانشاه در مورخه سه شنبه هیجدهم مهرماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان و مسئولین زندان مرکزی برگزار شد.

در این مراسم مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج وجود بیش از ۹۰ آیه مستقیم در قرآن کریم و نیز بیش از یک‌سوم احادیث و روایات معتبر شیعی در رابطه نماز را نشان از اهمیت بالای این فریضه الهی عنوان و گفت:جایگاه نماز چنان رفیع است که همه پیامبران (ع) الهی به انجام آن سفارش نموده و در همه لحظات زندگی به آن عنایت داشته‌اند،لذا خداوند در قرآن  کریم به نبی مکرم اسلام (ص) دستور می‌دهد خانواده خود را به نماز دعوت و بر آن پایداری کند.

وی خاطرنشان کرد: نماز یکی از فریضه‌های مهم و اصلی اسلام ا و پلی ارتباطی بین خدا و بنده اش است. در نماز، بنده دلش را برای راز و نیاز با خدایش باز می‌کند و شروع به حرف زدن، ستایش کردن و درخواست از خداوند می‌کند و نهایت بندگی اش را برای خداوند به منحصه ی ظهور می‌گذارد.

مولوی: تصریح کرد:نماز ستون دین و  یاد آور حضور خدا در تمام لحظات زندگی انسان بوده و خواندن نماز بر هر مسلمانی واجب است و در اسلام سفارشات زیادی درباره آن شده  که ادای نماز در وقت آن یکی از نکته ها در مراتب و محافظت از نماز است.

وی از نماز بعنوان محبوب ترین اعمال نزد خداوند یاد و گفت: که نه تنها در اسلام بلکه در تمام ادیان الهی به عنوان برترین آیین عبادی و رکن معنویت و ارتباط با خداوند مطرح بوده است  لذا اولویت اول در جهان هستی توحید و اولویت دوم عبادت است   و خداوند نیز در قرآن علت خلقت جن و انس را عبادت بیان می فرماید

مدیر ستاد استان ادامه داد:از آیات قرآن می توان به این نتیجه رسید که نماز یک تکلیف الهی بوده و می توان از آن به بهترین و مؤثرترین عامل خوش بختی و عاقبت به خیری انسان و بهترین و محبوب ترین عمل نزد خداوند متعال نام برد.

وی افزود: اگر اعتقاد شما به مبدأ، مثلاً ، بر اساس گفته پدر و مادر و یا شخص دیگری باشد، تقلید در اصول دین به حساب آمده و درست نخواهد بود، بلکه باید خودتان با استدلال و منطق، این مسأله را برای خود حل نموده و پذیرفته باشید. اما در فروع دین که عبارت از مسائلی است که قسمتی از آن در توضیح المسائل و سایر رساله­های عملیه آمده است، تقلید برای کسی که خود مجتهد نیست واجب و ترک تقلید حرام می­باشد، پس این دو مسأله نباید با هم اشتباه شود.

در پایان این مراسم از فعالان امر نماز در زندان مرکزی توسط حاضرین تجلیل بعمل آمد.

از فعالان امر نماز در زندان مرکزی کرمانشاه تجلیل به عمل آمد

از فعالان امر نماز در زندان مرکزی کرمانشاه تجلیل به عمل آمد

از فعالان امر نماز در زندان مرکزی کرمانشاه تجلیل به عمل آمد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا