اخبارکردستان

تجلیل از برگزیدگان جشنواره فجر تا فجر در استان کردستان

رئیس دانشگاه کردستان: یقینا جامعه با نماز جامعه ای است که همواره یاد خدا را درون دارد و مطمئنا به نیکی ها نزدیک و از پلیدی ها به دور می باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز بیست و نهم آذرماه از برگزیدگان جشنواره فجرتافجر در دانشگاه کردستان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، مدیر ستاد اقامه نماز استان، رئیس دانشگاه کردستان، معاونت امور دانشجویی دانشگاه کردستان، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش و دیگر مسئولین استانی تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

در ابتدای این مراسم عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن خیر مقدم به معاون استاندار، مسئولین استانی، برگزیدگان جشنواره فحر تا فجر، اعضای هیئت داوری جشنواره و برندگان مسابقه قرآنی، از زحمات کسانی که ستاد اقامه نماز را در برگزاری این جشنواره همراهی کردند به ویژه معاونت توسعه مدیریت استانداری و ریاست دانشگاه کردستان و سایر اعضای کمیته های جشنواره فجر تا فجر تقدیر و تشکر کرد.

عظیمی گزارشی از روند جشنواره علمی، پژوهشی، فرهنگی هنری و ادبی نماز(فجر تا فجر) ارائه کرد و گفت: هدف اصلی از این جشنواره این بود که عزیزانی که صاحب هنر و اندیشه ای هستند وارد این عرصه شوند و نظرات و تجربیات خود را در قالب هنر بعنوان زبانی پویا، تاثیرگزار و ماندگار ارائه دهند.

مدیر ستاد اقامه نماز توضیحاتی درخصوص کمیته های تشکیل شده در راستای برگزاری جشنواره فجر تا فجر، آثار برگزیده این جشنواره و نحوه داوری آثار ارائه کرد.

عظیمی درخصوص مسابقه قرآنی و برگزیدگان آن توضیحاتی داد و عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان تعدادی از آیات قرآن کریم انتخاب و بر اساس آن مسابقه ای طراحی و برای کارکنان دستگاه های اجرایی برگزار گردید که امروز از برگزیدگان آن مسابقه نیز تقدیر و تجلیل بعمل می آید.

در ادامه مراسم قادرزاده ریاست دانشگاه کردستان ضمن خیر مقدم به حاضرین در مراسم و تشکر از زحمات مجموعه ستاد اقامه نماز در راستای هماهنگی های صورت گرفته برای برگزاری جشنواره فجر تا فجر گفت: خداوند سبحان وقتی مومن را معرفی می کند یکی از ویژگی های مهم او را اقامه نماز می خواند.

وی با اشاره آیه ۴۵ سوره عنکبوت «إِنَّ الصَّلاهَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَر» گفت: یقینا جامعه با نماز جامعه ای است که همواره یاد خدا را درون دارد و مطمئنا به نیکی ها نزدیک و از پلیدی ها به دور می باشد. خداوند به هیچ یک از عبادات ما نیاز ندارد و یک الگو برای درست زندگی کردن ما است.

قادرزاده با اشاره به جشنواره فجر تا فجر گفت: برگزاری چنین برنامه هایی و استفاده از نیرو هایی که در این بخش علاقه مند هستند چه دانش آموزان، دانشجویان و… کمک می کند اصول بنیادین برای زندگی بهینه در جامعه مستقر شود.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: اگر ما بخواهیم نظام اسلامی را در جامعه نهادینه کنیم لازم است که تبلیغ و عمل با هم صورت پذیرد و هرفعالیتی در راستای تبلیغ، ترویج و تثبیت ارزش ها و بویژه نماز باشد، دانشگاه کردستان آماده خدمت گزاری می باشد.

رشیدی پور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری از مجموعه ستاد اقامه نماز و کسانی که در برگزاری جشنواره فجر تا فجر نقش داشتند تشکر کرد و  گفت: باید مراسمات و جلساتی که برای نماز است جزو مهمترین برنامه ها برای ما باشد و امر نماز در اساس و ادامه انقلاب نقش بسیار مهمی داشته است. اگر ما تلاش کنیم که نسل نو با نماز مانوس شوند درواقع ماندگار ترین خدمت را به کشور کرده ایم.

وی با  از کسانی که در جشنواره آثار ارائه کرده اند تشکر کرد و افزود: انشاءالله در برنامه های آینده و جشنواره هایی مشابه این جشنواره حضور بیشتر و با کیفیت تری در استان کردستان داشته باشیم.

رشیدی پور با توضیح مختصری درخصوص اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: استان کردستان این ظرفیت را دارد و از میزبانی اجلاس سراسری نماز در سال آینده استقبال می کند.

در این مراسم شعری از ماموستا جلال مرادی در وصف نماز که یکی از آثار برگزیده جشنواره فجر تا فجر بود خوانده شد و در پایان از برگزیدگان جشنواره فجر تا فجر، برگزیدگان مسابقه قرآنی، مسئولین کمیته های جشنواره، اعضای هیئت داوری جشنواره و سایر کسانی که در راستای برگزاری این جشنواره تلاش نمودند با اهدای لوح تقدیر و هدیه تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

تجلیل از برگزیدگان جشنواره فجر تا فجر در استان کردستان تجلیل از برگزیدگان جشنواره فجر تا فجر در استان کردستان تجلیل از برگزیدگان جشنواره فجر تا فجر در استان کردستان تجلیل از برگزیدگان جشنواره فجر تا فجر در استان کردستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا