اخبارحوزه ریاست

تجلیل استاد قرائتی از ابتکار عمل یک پزشک درآموزش عملی احکام نماز به پرستاران و بهیاران

رئیس ستاد اقامه نماز از ابتکار عمل دکتر اصغر قربانی پزشک متخصص نوزادان و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در آموزش عملی احکام نماز به پرستاران و بهیاران که از 6 سال قبل به صورت داوطلبانه و افتخاری همکاری داشته اند، تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، نشست هم اندیشی با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، قائم مقام، مشاورین و معاونین ستاد اقامه نماز و دکتر اصغر قربانی مبدع و مدرس دوره های طرح سلامت معنوی، در روز دوشنبه نهم بهمن ماه برگزار شد.

منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز، در ابتدا گزارشی از روند اجرای این دوره و استقبال پرستاران و بهیاران از روش تدریس آموزش عملی احکام نماز بیماران توسط دکتر قربانی ارائه و عنوان کرد: مهارت آموزی و توانمند سازی پرستاران و بهیاران در زمینه آموزش احکام عملی نماز به بیماران یکی از دغدغه ها و دستورات ویژه استاد قرائتی بوده که بحمدالله از شش سال قبل آغاز شده است و به دلیل استقبال پرستاران و بهیاران در فهرست برنامه های سالانه ستاد قرار گرفته است.

معاون فرهنگی ستاد افزود: از امتیازات این برنامه روش ابتکاری و خلاقانه وی است که روش تدریس آن مورد تأیید جناب حجت الإسلام و المسلمین آقای فلاح زاده نیز قرار گرفته است.

در این نشست صمیمی دکتر قربانی ضمن تشکر از راهبری ستاد اقامه نماز گزارشی از دوره های برگزار شده در سراسر کشور و اثر بخشی این دوره در بین مخاطبان بیان کرد.

حجت الإسلام و المسلمین قرائتی ضمن تشکر از اقدام داوطلبانه، ابتکاری و نوآورانه ی دکتر قربانی در اجرای این دوره و همکاری افتخاری همراه با اشتیاق وی با ستاد، بر لزوم نشر اینگونه برنامه ها به صورت گسترده مطالبی را بیان کرد.

وی این کار را از زمره اقدامات اثر بخش و معنوی بر شمرد و تأکید کرد تا با همکاری سازمان صدا و سیما با ساخت مستندی جذاب نسبت به معرفی این خدمت مؤثر و پخش از شبکه های سراسری اقدام گردد.

لازم به ذکر است تا کنون و با گذشت شش سال از برگزاری این دوره آموزشی بیش از ۲۰ هزار نفر از کادر درمان شامل پرستاران، بهیاران و پزشکان با همکاری و همراهی ستاد اقامه نماز استان ها، دانشگاههای علوم پزشکی استان های سراسر کشور و سازمان تأمین اجتماعی ضمن آشنایی با احکام نماز بیماران در شرایط و حالات مختلف جسمی بستری در بیمارستان ها و مراکز درمانی آشنا شده و در این زمینه کمک حال بیماران بوده اند.

قرائتی از ابتکار عمل یک پزشک

قرائتی از ابتکار عمل یک پزشک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا