اخبارخوزستان

مراسم تجلیل از فعالان حوزه نماز اداره کل نوسازی مدارس خوزستان برگزار شد

به گزارش روابط‌ عمومی ستاد اقامه نماز استان خوزستان، مراسم تجلیل و تقدیر از فعالان حوزه نماز اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس باحضور سید موسوی بلادیان بهبهانی پور مدیر ستاد اقامه نماز، سعیدی پور مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و کارکنان این اداره، در روز دوشنبه دهم مهرماه در سالن جلسات اداره کل کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان برگزار شد.

تجلیل و تقدیر از فعالان حوزه نماز

در ابتدای این جلسه سعیدی پور با بیان اینکه اشاعه فرهنگ نماز و گسترش فعالیت‌های قرآنی در جامعه، موجب تقویت روحیه معنوی و رفع ناهنجاری‌ها خواهد شد، بیان کرد: نماز وسیله تقرب بنده به خداوند متعال، تجلی روح بندگی و موجب پاکی و طهارت روح و جان انسان هاست و به مثابه شستشوی وجود در چشمه سار زلال عبودیت است که در شبانه روز در پنج نوبت در فریضه نماز صورت می پذیرد.

وی افزود: ازکسانی که در امر اقامه نماز بخصوص ستاد اقامه نماز و اعضای آن تلاش خالصانه و بدون چشم داشت دارند، صمیمانه قدردانی می کنیم.

در ادامه سید موسوی بلادیان بهبهانی پور مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اینکه، نماز، سریعترین مسیری است که انسان را در مبنا تربیت قرار می‌دهد ادامه داد: نماز مبنا تربیت و خودساختگی انسان است و از همین رو بر او واجب شده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر به دنبال جامعه‌ای نماز خوان، کارآمد و با نشاط دینی هستیم باید همگی نسبت به نماز اهتمام ویژه داشته باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان خوزستان ادامه داد: در جامعه نمازی، تنها هدف خواندن نماز نیست بلکه باید به آثار و کارکرد‌های نماز در این جامعه توجه شود.

وی افزود: ما نماز می‌خوانیم که آحاد مردم آن جامعه نمازی شود و نباید فراموش کنیم اخلاق، رفتار، مسئولیت پذیری، نظم، خدا محوری، بیت المال، تربیت و همه امور انسان در یک جامعه پایبند به نماز می باشد.

در پایان این جلسه از فعالان نماز جماعت تقدیر به عمل آمد.

تجلیل و تقدیر از فعالان حوزه نماز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا