اخبارمرکزی

از خادمان نماز اداره کل امور اقتصاد و دارایی و ادارات تابعه در استان مرکزی تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، از خادمان نماز اداره کل امور اقتصادی و دارایی و ادارات تابعه در استان با حضور سعید ملا اسماعیلی مدیر کل، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و مدیران کل و دبیران ستاد اقامه نماز ادارات تابعه، روز دوشنبه بیست و یکم اسفند ماه در سالن جلسات اداره کل تجلیل شد.

در این جلسه ملااسماعیلی ضمن خیرمقدم و تبریک فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان به حاضرین، به ارائه گزارشی از روند اجرای فعالیت های فرهنگی در اداره کل امور اقتصادی و دارایی و ادارات تابعه پرداخت و گفت: با توجه به بخشنامه وزیر، برنامه ریزی برای انجام فعالیت های فرهنگی از جمله اقامه نماز به ویژه اقامه نماز جماعت در اداره کل و ادارات تابعه، در دستور کار قرار گرفته است و با جدیت پیگیری می شود.

وی در ادامه تاکید کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی، جلسات شورای اقامه نماز وزارت امور اقتصادی و دارایی به صورت فصلی انجام و به نحوی برنامه ریزی شده که به صورت گردشی در سطح ادارات تابعه به نحو مطلوب برگزار می شود.

ملا اسماعیلی ادامه داد: با توجه به اخلاص کامل همکاران، فعالیت های فرهنگی بسیاری از جمله، مسابقه با موضوع نماز ویژه خانواده ها و فرزندان کارکنان، دوره های آموزشی معارف نماز ویژه کارکنان و خانواده آنها در سطح وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار  شده است.

سپس حجت الاسلام رودبارانی ضمن ابلاغ سلام استاد قرائتی و تقدیر و تشکر از مجموعه اداره کل امور اقتصادی و دارایی و تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، گفت: نماز هم عروج است هم عروج دهنده و ما را به خداوند متعال وصل می کند.

وی در ادامه گفت: برای قبولی نماز سه شرط فرعی وجود دارد که اولین شرط آن صحت نماز است، ما باید آداب و شرایط نماز را به صورت کامل رعایت کنیم و برای این کار می توانیم به منبع مراجعه کنیم و آن منبع رساله مراجع است.

رودبارانی ادامه داد: شرط دوم، قبولی نماز است، همه اعمال ما در گرو نماز ما است و اگر نماز خود را در وقت آن به جا بیاوریم اعمال مورد قبول قرار می گیرد، برای قبولی نماز باید اخلاق را رعایت، و از خشمگین کردن دیگران از جمله پدر و مادر پرهیز کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی گفت: شرط سوم، شرط کمال نماز است و برای این کار باید کیفیت نماز خود را بالا ببریم و در نماز حضور قلب داشته باشیم و به مخاطب نماز، که همان خداوند منان است توجه داشته باشیم، که این نقش مهمی در زندگی فردی و اجتماعی ما خواهد داشت.

در پایان این جلسه از فعالان و خادمان امر نماز در دستگاه های اجرایی زیر مجموعه وزارتخانه، در سازمان امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی با اهدا لوح تقدیر و هدیه، تجلیل به عمل آمد.

از خادمان نماز اداره کل امور اقتصاد و دارایی و ادارات تابعه در استان مرکزی تجلیل شد

از خادمان نماز اداره کل امور اقتصاد و دارایی و ادارات تابعه در استان مرکزی تجلیل شد

از خادمان نماز اداره کل امور اقتصاد و دارایی و ادارات تابعه در استان مرکزی تجلیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا