اخبارهرمزگان

جلسه شورای اقامه نماز استان هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، جلسه شورای اقامه نماز استان روز چهارشنبه بیست و چهارم آبان ماه به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در سالن اجتماعات این مجموعه و با حضور کلیه اعضا برگزار شد.

احسان کامرانی در ارتباط با اهمیت و ارزش نماز در جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: نماز بهترین طریق سیر و سلوک تقرب انسان پرهیزگار است وی به جایگاه نماز در دین مقدس اسلام اشاره کرد و گفت: هیچ بنایی در اسلام وجود ندارد مگر آنکه بر پایه و محور نماز و عبادت خدای متعال بچرخد.

وی ارزش هرکس و هر چیز را به میزان تسلط آن ها به نماز عنوان کرد و تاکید نمود در جامعه اسلامی که ما بعنوان مسئول انجام وظیفه می کنیم بهتر است برای فرآیند نماز و برگزاری نماز جماعت کوشش و تلاش مشاعفی انجام شود و در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز گام های مهم برداشته شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: همه اعمال انسان ها به وسیله نماز مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد به طوریکه اگر نماز مودر قبول در گاه خداوند باشند سایر اعمال نیز پذیرفته می شود

وی با اشاره به اینکه نماز یکی از نعمت های ارزنده خداوند به انسان هاست و باعث رهایی و دوری از بسیاری از ناهنجاری ها می شود تاکید کرد: وظیفه ماست که در راستای ادای به هنگام این وفریضه الهی با جدیت اقدام کنیم

احسان کامرانی برگزاری هشتمین اجلاس نماز استان در هرمزگان را موهبتی برای مردم این استان برشمرد و از همه دست اندرکاران خواست تا برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این حریان سازی فرهنگی در استان تلاش کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز با بیان اینکه همه دستگاه های اجرایی استان برای برگزاری این اجلاس کمک کنند گفت: برگزاری اجلاس استانی و شهرستانی همواره مورد تاکید همه مسئولان بوده است.

 وی با اشاره به هشتمین اجلاس نماز استان با موضوع نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه افزود: اجلاس نماز استان در پانزدهم آذرماه سال جاری با حضور مسئولان استانی و میهمانان کشوری در سالن اجتماعات شرکت گاز سرخون و قشم برگزار خواهد شد.

محمد اعتمادی تصریح کرد: در این اجلاس از گروه های مختلف اجتماعی در صحن اجلاس تقدیر می شود وی از مدیران دستگاه های اجرایی بویژه کمیسیون های تخصصی خواست با پیگیری مجدانه خود نسبت به تشکیل جلسات کمیسیون‌ها طبق برنامه زمانبندی شده اقدام کنند و گزارش اقدامات انجام شده را به ستاد اقامه نماز استان ارسال کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز ادامه داد: یکی از اهداف برگزاری اجلاس نماز استانی معرفی و تجلیل از افرادی است که در زمینه رونق نماز نسل نو فعالیت نموده و در این راستا اقدامات موثر داشته اند.

محمد اعتمادی تجلیل از معلمان، دانش آموزان، اساتید، دبیران برتر دستگاه های اجرایی، امامان جماعت روحانی و غیر روحانی مدارس و همچنین خیرین مسجدساز و مدرسه ساز یکی دیگر از اهداف این اجلاس برشمرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا