اخبارهرمزگان

جلسه شورای اقامه نماز استان هرمزگان برگزار شد

استاندار هرمزگان : ترویج نماز نیازمند بسیج عمومی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، نشست شورای اقامه نماز استان روز یکشنبه ۲۸ اسفند با حضور استاندار محترم، مدیر ستاد اقامه نماز و مسئولان استانی به میزبانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: با بسیج عمومی، کار انقلابی و استفاده از تمامی ظرفیت ها و قابلیت ها در زمینه احیاء ترویج فرهنگ نماز تلاش کنیم، دوستی در نشست شورای اقامه نماز هرمزگان افزود: وظیفه مدیران و کارگزاران در نظام جمهوری اسلامی در قبال فرهنگ انسان ساز نماز به مراتب بیشتر و سنگین تر است به گفته وی، نماز، ستون و پایه دین و نوری است که اگر به شخصی بتابد از درون ساخته و پرورش می یابد.

رئیس شورای اقامه نماز استان با بیان اینکه تمامی بسترها برای ترویج این فرهنگ متعالی در استان فراهم است و اگر در هر مسیری با صلابت و اقتدار قدم بگذاریم به طور حتم و یقین موفقیت به همراه دارد اگر در راه اعتلای فرهنگ نماز با جدیت تلاش کنیم به پیشرفت های شگرفی خواهیم رسید.

استاندار هرمزگان آمادگی استان را برای واگذاری قطعه زمین در نقاط مختلف استان از جمله ورودی شهر بندرعباس، دوراهی میناب- رودان جهت احداث مسجد به منظور رفاه حال مسافران اعلام کرد. وی تصریح کرد: در نقاط دیگر استان نیز با جانمایی و اعلام ابعاد و مشخصات مسجد به خیران مسجدساز زمین واگذار می شود تا نسبت به احداث مسجد و در کنار آن جهت نگهداری و همچنین رفع نیازمندی ها مجوز تراکم تجاری نیز داده خواهد شد.

مهدی دوستی به احداث مساجد بزرگ در کشورهای همسایه جنوبی اشاره کرد و گفت: در برنامه ریزی های بلند مدت این مساله در استان باید حل شود و مساجدی احداث شود که نشات گرفته از معماری بومی استان باشد. استاندار هرمزگان از همه مدیران اجرایی خواست که در این خصوص وقت بگذارند و در طراحی مساجد ویژگی های استان نظارت جدی داشته باشند.

ایشان در ادامه به نماز در مدارس بویژه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: همه باید کمک کنند تا نماز در مدارس به جایگاه اصلی خود دست یابد وی نقش اداره کل آموزش و پرورش، روحانیون، علما و معلمین را در این راه نقش حساس و جدی عنوان کرد و از آنان خواست به مسئولیت سنگین و بزرگی که عهده دار هستند با تعمق بیشتری نگاه کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز با تقارن ماه رمضان ماه نزول قرآن به بهره برداری از فیوضات معنوی این ماه بویژه قرآن کریم اشاره کرد و گفت: استفاده از این منبع حیات بخش و گسترش و ارتقا سطح آگاهی عمومی تاکید کرد.

محمد اعتمادی در ادامه به سامانه راهنماز اشاره کرد و گفت: همه دستگاه های عضو سفر ایمن باید فعالیت های روزانه خود را در این سامانه بارگزاری کنند وی ادامه داد: این سامانه از ۲۴ اسفند دایر گردیده و تا پایان تعطیلات نوروزی جهت ثبت مستندات و گزارشات باز خواهد بود.

ایشان با بیان اینکه چند نقطه حساس راه های استان بویژه ورودی شهر بندرعباس، دوراهی میناب – رودان و مسیر حاجی آباد – بندرعباس فاقد مسجد مناسب جهت ادای فریضه الهی نماز است بر همکاری خیرین مسجدساز در احداث  مسجد در راه های مواصلاتی استان تاکید کرد.

در پایان این نشست با اهدا لوح تقدیر از خدمات مدیر و قائم مقام صدا و سیمای مرکز خلیج فارس پیرامون انجام مشارکت ها و برنامه های نمازی تقدیر بعمل آمد.

جلسه شورای اقامه نماز استان هرمزگان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا