اخبارهمدان

امام جمعه ملایر در خطبه های نماز جمعه به اهمیت اقامه نماز در بین جوانان پرداخت

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، حجت الاسلام والمسلمین ارزنده امام جمعه شهرستان ملایر روز جمعه ۷ بهمن در خطبه‌ های پیش از نماز جمعه این شهرستان، بیان کرد: متاسفانه ما نتوانستیم حقیقت نماز را برای نمازگزاران به ویژه نسل جوان بیان کنیم، جوان گمان می‌کند خواندن نماز تکلیف و زحمتی است که به دوش او گذاشته شده است.

امام جمعه ملایر گفت: در قرآن کریم  آمده است نسبت به نمازهای خود محافظت کنید چون اولیای خداوند چشم انتظار  آمدن نماز هستند. وی در ادامه با بیان اهمیت نماز افزود: خداوند می فرماید محافظت از نماز ها وظیفه هر مسلمان است بخصوص برپایی نماز وسط که منظور از آن نماز ظهر است.

امام جمعه ملایر، افزود: مساجد از جوانان خالی است چون ما هیچ جوانی را برای فعالیت در مساجد دعوت نکردیم، حرف از جوان گرایی می‌زنیم اما در عمل اینگونه نیست. ارزنده با بیان اینکه برخی روحانیون و اعضای هیئت امنای مساجد در این حوزه وظیفه خود را به‌درستی انجام ندادند، خاطرنشان کرد: باید فعالیت‌های اجرایی مساجد را به‌ دست جوانان بسپاریم این در حالیست که میانگین سنی بیشتر اعضای هیئت امنای مساجد ۷۰ سال است.

حجت الاسلام ارزنده با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر و جشن پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: جشن پیروزی انقلاب اسلامی پای‌کوبی نیست اگر می‌خواهیم جشن پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کنیم باید مشکلات مردم را مرتفع و وضعیت معیشت مردم را اصلاح کنیم که خوشبختانه مسئولان پیگیر این موضوعات هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا