اخبارحوزه ریاستگلستان

حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز در برنامه زنده تلویزیونی شبهای هیرکان استان گلستان+ فیلم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، با توجه به سفر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز به استان گلستان، ضمن حضور در برنامه زنده تلویزیونی شبهای هیرکان، در خصوص تبیین سیاستها و برنامه های ستاد اقامه نماز به گفتگو پرداخت.

متن این گفتگوی تلویزیونی به شرح ذیل است:

سلام علیکم

خدمت مردم عزیز بالاخص مردم دارالمومنین گلستان عرض ادب و سلام دارم، از اینکه توفیق پیدا کردم در مطلع ربیع الاول در محضر این مردم عزیز و بزرگوار باشم به درگاه خداوند سپاسگذارم.

ایام را تبریک عرض میکنم. ما دو بهار در پیش داریم، بهاری که از امشب شروع می شود و بهار هدایت است. میلاد خاتم النبیین در این ماه اتفاق می افتد و در بهار بعدی در فاصله یک هفته بهار تعلیم و تربیت است با عطر و بوی مهدویت که مصادف است با آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج).

امیدوارم امت اسلامی در این ایام روزهای خوش و پر ثمری را در پیش رو داشته باشند.

هدف شما از حضور در استان گلستان را بفرمایید.

فردا جلسه اصلی هیات امنای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و شورای اقامه نماز به صورت مشترک با حضور آیت الله نورمفیدی، آقای دکتر زنگانه و مدیران ارشد استان برگزار می شود.

هدف اصلی تبیین سیاست ها و برنامه ها برای سال تحصیلی در پیش رو است، ارزشیابی از عملکرد استان، البته ارزشیابی ما نشان می دهد که ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در استان گلستان در ردیف پنج استان موفق در سطح ملی هستند.

تاکید داریم بر سازماندهی نمازخانه های بین راهی، تاکیدی داریم بر اجرای سند پنج ساله ستاد اقامه نماز که در ذیل سند ۲۰ ساله ستاد اقامه نماز کشور نوشته شده است، در حوزه مدارس و دانشگاه ها ظرفیت هایی در استان وجود دارد که انشاءالله مورد مطالعه قرار میگیرد و اگر کم و کسری هست از طریق مدیریت استان برطرف خواهد شد.

 

امسال در حوزه نماز و مهدویت چه اجلاس هایی را پیش رو دارید؟

سی امین اجلاس سراسری نماز در شهر زنجان برگزار می شود، بیست و هشمین اجلاس نماز با حضور آیت الله رئیسی در گلستان برگزار شد، بیست و نهمین اجلاس در تهران بعد از دو سال وقفه در ایام کرونا در تهران برگزار شد.

سی امین اجلاس با موضوع نماز نسل نو با تمرکز بر مسجد، مدرسه و دانشگاه برنامه ریزی شده است و در آینده ای نزدیک فراخوان اجلاس منتشر خواهد شد.

دو اجلاس هم در حوزه مهدویت برگزار خواهد شد که اولین آن اجلاس بین المذاهب است که در زاهدان در ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه با عنوان مهدویت محور وحدت امت اسلامی برگزار می شود و ظرفیتی است برای همگرایی پیروان مذاهب اسلامی است.

همانطور که مطلع هستید یکی از مشترکات مذاهب اسلامی اعم از مذاهب چهارگانه اهل سنت و شیعه، وجود مهدی قائم هست به عنوان منجی در آخرالزمان که مورد تاکید هست و همه مذاهب نسبت به این موضوع عقیده دارند.

اجلاس دوم مهدویت و انقلاب اسلامی است که آن هم در اوایل بهمن ماه در شیراز برگزار خواهد که فراخوان آن به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

در خصوص نامه حجت الاسلام و المسلمین قرائتی به ریاست جمهور با موضوع نماز و مطالبی که ارائه کردند و عکس العمل رئیس جمهور را بفرمایید.

جناب آقای قرائتی کارهایی را که بر روی زمین مانده را انجام می دهد. یعنی به دنبال مقامی نیست، لذا ۳۳ سال پیش به ذهن ایشان رسید که باید برا اقامه نماز نسل نو کاری کرد و ستاد اقامه نماز را ایجاد کردند و تا امروز این پرچم را تحت اشراف مقام معظم رهبری بر دوش دارند و اجلاس ها را برگزار می کنند.

همه دولت ها از دولت شهید رجایی تا دولت آقای رئیسی، در خدمت نماز بوده اند، اما دولت آیت الله رئیسی با احساس مسئولیت بیشتری در خدمت نماز است.

ابتدای کار جناب آقای قرائتی در هیات دولت شرکت کردند و آیت الله رئیسی به ایشان فرمودند هر کاری که من می توانم برای اقامه نماز انجام دهم را بگویید.

بعد از این موضوع با وزرا وارد مذاکره شدیم و تفاهمنامه هایی را منعقد کردیم و در سطح ملی در دسترس مدیران قرار گرفت، آخرالامر جناب آقای قرائتی فرمودند که اساسی ترین مسائل احصا شود که ۱۹ مساله حل نشده احصا شد.

برای مثال از هفته آینده نزدیک به ۲۰ هزار طلبه فاضل با همکاری آموزش و پرورش جهت اقامه نماز رهسپار مدارس می شوند که در خصوص پرداخت حق ایاب و ذهاب آنها گاهی با مشکل مواجه هستیم و یا نماز خانه های بین راهی که بیش از دو هزار نمازخانه در ۳۰ سال اخیر بر اساس فرساد مشوقانه آقای قرائتی در راه های مواصلاتی کشور ایجاد شده که اینها نیاز به سرپرستی، سازماندهی، تنظیف و تعمیر دارند که بایستی چند دستگاه وارد میدان شوند.

در حوزه های مختلف مانند دانشگاه، سازمان مدیریت برنامه، سازمان امور اداری استخدامی، وزارت بهداشت و درمان و غیره، ۱۹ مساله هستند که به ۱۱ دستگاه مرتبط می شوند که نامه ای را ایشان تنظیم می کنند و به آیت الله رئیسی ارسال می کنند و رئیس جمهور مرقوم می فرمایند که همه این مسائل درست است و باید پیگیری شود.

جناب آقای اسماعیلی به ۱۱ دستگاه نامه زدند و تا الان چند بار از دستگاه ها پیگیری کردند و پاسخ نامه را خواستار شدند.

اتفاقا یکی از مسائلی که فردا مطرح می شود پیگیری همین نامه است که در استان گلستان دستگاه ها و زیر مجموعه این ۱۱ وزارتخانه چه کارهایی را انجام دادند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا