اخبارایلام

نشست بصیرتی نماز کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نشست بصیرتی نماز، نسل نو با رویکرد مدرسه، مسجد و دانشگاه با حضور مدیران و جمعی از فعالین نمازی این دستگاه در روز شنبه چهارم آذرماه برگزار شد.
این نشست در راستای تجلیل از فعالان حوزه ترویج فعالیت‌های فرهنگ نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با حضور علی هوشمند مدیر کل، معاونان و کارکنان این اداره کل در سالن جلسات مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی ایلام برگزار شد.
 حجت‌الاسلام چراغی‌پور مدیر کانون فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام ضمن تبریک هفته بسیج و ضمن خیر مقدم و تشکر از مدعوین بر ضرورت ترویج فرهنگ نماز در جامعه تأکید کرد و نماز را به عنوان اصلی‌ترین رکن دین معرفی کرد.
وی در ادامه با استناد به آیات و روایات بر اهمیت و جایگاه ویژه نماز در جامعه تأکید کرد و گفت: نماز یکی از فریضه‌های مهم و اصلی اسلام به‌شمار می‌رود که به عنوان دومین رکن اسلام قرار گرفته و عامل ارتباط بین خدا و بندگان است. اهمیت این فریضه در دین اسلام به گونه‌ای است که به عنوان ستون دین شناخته شده. پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: «الصلوه عماد دینکم» نماز پایه و ستون دین شماست. همچنین در حدیثی از امام علی (ع) آمده: «اوصیکم بالصلاه و حفظها، فان‌ها خیر العمل و هی عمود دینکم» شما را به نماز و مراقبت از آن سفارش می‌کنم همانا نماز برترین عمل و ستون دین شماست.» با احادیث آمده از ائمه اطهار (ع) متوجه می‌شویم که نماز نقش ستون را در بنای اسلام ایفا می‌کند و بدون آن اسلام نمی‌تواند پایدار بماند.
این مقام مسئول با اشاره به عواقب بی‌نمازی در جامعه اشاره کرد: نماز به عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل بازدارنده از اعمال خلاف عرف در دین اسلام شناخته شده است.
در پایان این جلسه از فعالان حوزه حوزه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اهدای لوح، تجلیل شد.
نشست بصیرتی نماز کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد
نشست بصیرتی نماز کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد نشست بصیرتی نماز کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد نشست بصیرتی نماز کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد نشست بصیرتی نماز کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد نشست بصیرتی نماز کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا