اخبارایلام

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با مدیرکل تبلیغات اسلامی دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان با مدیرکل تبلیغات اسلامی در روز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه دیدار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علی رحیمی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام در ابتدای این دیدار ضمن عرض خوشامدگویی، نماز را عامل ارتقاء حس معنوی در بین جامعه دانست و ساماندهی هرچه سریعتر وضعیت اعزام امام جماعت به ادارات با همکاری ستاد اقامه نماز استان را خواستار شد.

در ادامه فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با اشاره به دستورالعمل جدید اعزام روحانی به ادارات، از ساماندهی این امر خبر داد و گفت: طبق آیین نامه هیئت دولت و توافق‌نامه‌های وزارتی که ستاد اقامه نماز کشور با هر یک از وزارت‌خانه‌ها به امضاء رسانده است، هرکدام از ادارات کل موظف هستند که برای رفاه حال کارکنان و تقویت حس مذهبی و همچنین اقامه نماز جماعت بصورت روزانه، یک روحانی را در اختیار داشته باشند. در دستورالعمل جدید نحوه حضور و حق زحمه بصورت واضح و معین تعیین شده است.

رضایتی در ادامه به ذکر اهمیت اقامه نماز در ادارات پرداخت و گفت:  نماز رابطه انسان را با حق تعالی و عوالم غیبیه محکم می کند و ملکه خضوع لله را در قلب ایجاد می کند و شجره طبیه توحید را در قلب محکم می کند به طوریکه با هیچ چیز از آن زایل نشود. در آیات متعددی از قرآن کریم دو رکن عبادی اقیموالصلاه و ایتاءزکوه کنار هم آمده اند، یعنی در حقیقت عالی ترین شکل ارتباط انسان با خداوند تبارک و تعالی نماز است و بعد از آن پرداخت مال برای رفع حاجات فقر است که تحت عنوان زکات از آن نام می بریم.اگر میخواهیم جامعه متعالی، نظام اداری سالم و سازمان متعالی و سالمی داشته باشیم لاجرم باید بر ابعاد گسترده اقامه نماز در سازمانها بپردازیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام تسهیل ارتباطات موثر، جلوگیری از رفتارهای سیاسی، ارتقای فرهنگ سازمانی، پیشگیری از تعارض وکمک به حل آن، تقویت رفتارهای شهروندی سازمان و ارتقای معنویت در سازمان ها را از جمله نقش های موثر اقامه نماز در ادارات و سازمان ها دانست و در پایان افزود:در نهایت اقامه نماز، موجبات افزایش وجدان کاری و تعهد سازمانی را فراهم آورده و در نهایت منجر به ارتقاء بهره وری در سازمان می شود. برگزاری نماز در سازمان ها، موجبات رشد فرهنگی و غنای معنوی را فراهم می کند که با هیچ بخش نامه و دستورالعملی قابل دستیابی نیست.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی دیدار کرد مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی دیدار کرد مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی دیدار کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا