اخبارایلام

مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) دهلران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) دهلران با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه این شهرستان در روز دوشنبه هجدهم دی‌ماه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ابتدای مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دهلران گفت: کودکان و نوجوانانی که به سن تکلیف می رسند مهمان ویژه و دوست داشتنی خداوند می شوند و نزد خدا جایگاه بالاتری خواهند یافت لذا برای آنها جشن تکلیف گرفته می شود. این جشن تکلیف، جشن انسانیت، بزرگ شدن و جشن نگاه ویژه خداوند است که امیدواریم طلیعه ای برای یک زندگی پر خیر و برکت باشد.

وی افزود: این برنامه فرهنگی در راستای حمایت از خانواده ها و تشویق فرزندان برای انجام تکالیف دینی صورت گرفت و برگزاری جشن تکلیف فرزندان مددجویان مورد حمایت در راستای گسترش فرهنگ نماز، ترویج فرهنگ دینی، قرآنی و توسعه عفاف و حجاب است تا روح معنویت در جامعه پرورش یابد.

امام جمعه دهلران در پایان مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دهلران درخصوص اهمیت خواندن نماز اشاره کرد: نماز هم دارای آثار فردی و هم دارای آثار اجتماعی است. از آثار فردی آن می توان به مسائلی چون آرامش قلبی، توکل به خداوند در انجام امور و دعاها، نظم و ترتیب، طهارت و… اشاره کرد. در مورد آثار اجتماعی نماز نیز می توان مواردی چون پرهیز از منکرات، عدالت طلبی، وحدت مسلمین، انفاق و مبارزه با ظلم و… را ذکر کرد.

 مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) دهلران برگزار شد مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) دهلران برگزار شد مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) دهلران برگزار شد

مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) دهلران برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا