اخبارفارس

نشست نمازشناسی در دبیرستان پسرانه امام خمینی شهرستان اقلید برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ سی‌ام آذرماه، نشست نمازشناسی ویژه دانش آموزان با حضور شیخ محسنی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان اقلید در محل دبیرستان پسرانه امام خمینی این شهرستان برگزار شد.

از سلسله برنامه های آموزشی مصوب ستاد اقامه نماز با همکاری اداره آموزش و پرورش، نشست نمازشناسی در دبیرستان های شهرستان می‌باشد.

شیخ محسنی با بیان احادیث و روایاتی درباره نماز، گفت: نماز معراج مؤمن است. چرا نماز معراج مؤمن است ؟ علتش این است که در نماز کل مطالب دنیوی کنار گذاشته می‌شود. خداوند متعال نماز را نردبان نزدیکی به خود دانسته است. وقتی ما با گفتن الله اکبر نماز را شروع می‌کنیم، دیگر هیچ عملی که بو و خاصیت دنیوی داشته باشد، نباید از ما سر بزند؛ مطیع محض خدا می‌شویم، غرق در بندگی خدا می‌شویم و حالت عروج پیدا می‌کنیم. چرا وقتی به مهمانی می‌رویم یا مهمان برایمان می‌آید، بهترین لباس را می‌پوشیم و حالتی شکیل و زیبا می‌گیریم؟ چون که برای میزبان خود اهمیت و ارزش قائلیم.

وی در جمع دانش آموزان دبیرستان پسرانه امام خمینی افزود: اگر می‌خواهید لذت این عروج را داشته باشید، به نماز خود اهمیت بدهید و این اهمیت دادن اول باید با یادگیری احکام نماز باشد. اگر احکام را یاد نگیریم، مثل راننده ای که گواهینامه ندارد و آموزش ندیده، هر لحظه ممکن است اشتباه کنیم.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان اقلید در ادامه افزود: هر هفته به یکی از مدارس شهرستان سرکشی و با دانش آموزان دیدار خواهیم کرد. در برنامه های ما، دیدار با دانش آموزان و نشست نماز و معارف نماز تا پایان سال تحصیلی منعقد خواهد بود.

شیخ محسنی در پایان از همکاری و مساعدت ریاست آموزش و پرورش شهرستان اقلید و همکارانشان تشکر کرد.

دبیرستان پسرانه امام خمینی فارس دبیرستان پسرانه امام خمینی فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا