اخبارهمدان

نشست فصلی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، نشست فصلی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی استان همدان در روز شنبه یکم اردیبهشت باحضور آیت الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان ،حجت الاسلام مهدی ارتقایی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در سالن همایش سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نشست فصلی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار گردید

آیت الله شعبانی موثقی ضمن قدردانی از ائمه جماعات فعال در ادارات همدان مطرح کرد: وظیفه ائمه جماعات به عنوان یک فعال فرهنگی خدمت به مردم است و روحانیت یک مسئولیت بزرگ در هدایت جامعه بر عهده دارد.

امام جمعه همدان با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های حضور ائمه جماعات در ادارات و برنامه‌ریزی برای استفاده هر چه بهتر از آن بیان کرد: همانگونه که پیامبر(ص) توانستند با لبخند و مهربانی آن هم در آن شرایط سخت فرهنگی افراد را هدایت کنند، ما نیز باید همانند ایشان رفتار کرده و با مردم ارتباط بیشتر و سازنده‌ای برقرار کنیم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه وقتی یک امام جماعت به عنوان فعال فرهنگی وارد اداره‌ای می‌شود وظیفه او تنها اقامه نماز و بیان احکام نیست، عنوان کرد: باید دید این فرد چقدر توانسته در ترویج و تعمیق فرهنگ عمومی تکریم ارباب رجوع موثر باشد و یا اینکه چقدر آن مجموعه توانسته در ارتباط با مردم با رافت و لطف برخورد کند.

وی افزود: ائمه جماعات بهتر است قبل از اذان در ادارات حاضر شوند و با کارمندان به گفت‌وگو بپردازند و از این فرصت برای تبلیغ دین خدا استفاده کنند.

نشست فصلی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار گردید

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان عنوان کرد: امام جماعت یکی از ارکان مهم در نماز جماعت است و نماز زمانی رشد میکند و تاثیر گذار است که یک امام جماعت با شرایط قابل قبول داشته باشد.

حجت الاسلام حسنی حلم با بیان اینکه امام جماعتی در عرصه دین تاثیر گذار و موفق است که زمان شناس ، مخاطب شناس و روش شناس باشد گفت: امروزه فضای آموزشی ،فرهنگی و … تغییر کرده و اگر امام جماعت نداند در چه شرایط و زمانی زندگی میکند و چه مخاطبینی دارد قطعا در تبلیع دین موفق نخواهدبود.

نشست فصلی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی استان همدان برگزار گردید

حجت الاسلام مهدی ارتقایی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، ضمن خوش آمد گویی به حاضرین گفت : امسال با هماهنگ های بعمل آمده برنامه ریزی های مشترک با ستاد اقامه نماز ،سالی پربار برای نماز ادارات پیش رو داریم و برنامه های فرهنگی و تربیتی در کنار اقامه نماز در ادارات طراحی شده است که در سال جاری به صورت جدی پیگیری و اجرا خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا