اخبارقم

جلسه کارگروه تعیین حق‌القدم ائمه جماعات ادارات قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه کارگروه تعیین حق القدم ائمه جماعات ادارات استان صبح یکشبنه، سی ام اردیبهشت ماه، با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیر ستاد اقامه نماز، مدیرکل تبلیغات اسلامی و به میزبانی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری برگزار شد.

در این جلسه که با هدف بررسی ابعاد مختلف حضور ائمه جماعات در دستگاه ها و ادارات برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به دستور العمل ها و عدم ابلاغ دستورالعمل یکسان‌سازی حق ایاب و ذهاب ائمه جماعات در کشور از تفویض اختیار تعیین حق ایاب و ذهاب ائمه جماعات ادارات به استان ها خبر داد و گفت: تصمیم در این خصوص به این کارگروه تفویض شده است و می بایست با بررسی شرایط روز جامعه و وضعیت دستگاه ها این مبلغ تعیین شود.

حسن نادری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم نیز در این جلسه استفاده حداکثری از ظرفیت های ائمه جماعات را مورد تاکید قرار داد و گفت: حضور ائمه جماعات توانمند در دستگاه ها مورد تاکید است تا با حضور ایشان در دستگاه، برنامه های فرهنگی به بلوغ برسند.

محمدجواد شاکر آرانی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این خصوص بر لزوم سنجش توان دستگاه ها در اجرای کامل این ابلاغ را مورد تاکید قرار داد و گفت: هدف برگزاری این جلسه همسان سازی دستورالعمل ابلاغی با ظرفیت های استان است.

بررسی بندهای دستور العمل، راهکار ها، شرایط روز جامعه، کاستی‌ها و پیشنهادهای طرفین از جمله اهم موارد این جلسه بود که به تعیین حداقل حق القدم ائمه جماعات در دستگاه‌ها ختم گردید.

در پایان مقرر شد معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری دستور العمل ابلاغی از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی‌ استان در خصوص حق‌القدم ائمه جماعات در سال ۱۴۰۳ را به دستگاه‌ها ابلاغ و ستاد اقامه نماز روند تحقق و اجرای کامل این دستورالعمل را پیگیری نماید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا