کرمان

جلسه هم اندیشی ائمه جماعات مساجد استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، جلسه ائمه جماعات مساجد استان کرمان  روز یک شنبه بیست و نهم مرداد ماه با حضور  حجت‌الاسلام سیدمحمد حسین راجی، مدیر اندیشکده راهبردی سعداء در محل نمازخانه دفتر امام جمعه کرمان برگزار شد.

مدیر اندیشکده راهبردی سعداء با تاکید بر اینکه باب گفتگو با جوانان را باید با خوش اخلاقی باز کرد؛ افزود: باید با محبت، گارد مخاطب را شکست.

وی حضور امام جماعت دقایقی قبل و بعد از نماز در مسجد را در برقراری ارتباط با مخاطب بسیار موثر دانست و با بیان اینکه موفق ترین موضوع در کار من جریان برگشت به مردم بوده است؛ افزود: تا گارد مخاطب نشکند نمی توانیم روی او تاثیر بگذاریم‌.

حجت الاسلام راجی داشتن اطلاعات عمومی برای امام جماعت جهت جذب افراد را بسیار مهم خواند و اظهار کرد: گاهی امام جماعت جمله ای می گوید که طرف احساس کند او هیچی نمی داند و گاهی هم می بیند در برابر امام جماعت، پیاده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امام جماعت نباید نماز را خیلی طولانی کند؛ نظم را از دیگر موضوعاتی دانست که باید مورد توجه امام جماعت باشد و ادامه داد: یا مسجد را قبول نکنیم یا اینکه باید بدانیم مسجد امام می خواهد نه پیش‌نماز؛ مسجد امامت می خواهد و امام باید محله را مدیریت کند و ارتباط داشته باشد.

مدیر اندیشکده راهبردی سعداء با تصریح به اینکه امام جماعت با خلاقیت زنده است؛ تحول را مورد تاکید رهبری دانست و افزود: باید در مسجد تحول داشته باشیم و تابلوی اعلانات مسجد خلاقانه باشد.

وی در خصوص اقناع سازی مخاطب بیان کرد: اگر مخاطب، ضرورت جریانی را بداند آن را انجام می دهد و نیاز به گفتن و تکرار کردن نیست لذا از هر فرصتی برای انتقال پیام استفاده کند.

حجت الاسلام راجی با اشاره به اینکه در یکی از مساجد تابلوی “پا تو کفش” نصب کردیم تا همه پا تو کفش امام جماعت کرده و هر انتقادی به او دارند را مطرح کنند؛ از تجربیات خود در خصوص سخنرانی‌های دو دقیقه‌ای گفت که برای مخاطب هم خسته‌کننده نیست.

وی بر حل حداقل یک مشکل از مشکلات نمارگزاران تاکید و بیان کرد: شیخ زکراکی که میلیون‌ها نفر را شیعه کرده، گفت کسی را شیعه نکردم جز اینکه یکی از مشکلات او را حل کردم.

حجت الاسلام راجی با بیان اینکه در مسجد دانشگاه باید بتوانیم یکی از چهار مشکل اصلی جوانان را در زمینه ازدواج، سربازی، مسکن و شغل حل کنیم؛ گفت: ما در مسجد امام رضاعلیه السلام دانشگاه فردوسی مشهد کارگروه ازدواج داریم که خطبه عقد حدوداً ۵۰۰ نفر را خودم خواندم و مراسم به شدت پرجاذبه ای برگزار می کنیم، گونه ای که کسی نیاز نمی بیند پس از آن تالار بگیرد.

وی استفاده از نمازگزاران در رشته تخصصی‌ای که دارند و نقش دادن به آنان را نیز مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: نمازگزاری که صرفاً نماز بخواند و برود فایده ندارد.
حجت الاسلام راجی جوان‌گرایی در هیئت امنای مساجد را مهم خواند و بیان کرد: هیئت امنای مسجد ما شامل ۷ نفر از خواهران و ۷ نفر از برادران است که همگی زیر ۳۰ سال سن دارند.

پس از این نشست؛ حجت الاسلام راجی در مصاحبه کوتاهی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین تصریح کرد: جهاد تبیین یکی از پرتکرارترین کلید واژه های رهبری است و اگر صورت بگیرد زحمات مالک اشتر به نتیجه می‌رسد و الا خدمات بزرگ امثال حاج قاسم برای محرومان و مستضعفان عالم به گوش مردم نخواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه باید جهاد تبیین را جدی گرفت؛ در خصوص رسالتی که مردم کرمان دارند؛ اظهار کرد: همه‌ی حرف همان کلام حاج قاسم است ” دوست دارم کرمان همیشه با ولایت بماند” و باید نصب العین قرار بگیرد.

برگزاری جلسه ائمه جماعات مساجد استان کرمان

برگزاری جلسه ائمه جماعات مساجد استان کرمان

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا