اخبارقم

جلسه هماهنگی تامین ائمه جماعات مدارس قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هماهنگی تامین ائمه جماعات مدارس استان ظهر شنبه، سی ام دی ماه، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، مدیرکل تبلیغات اسلامی و جانشین مدیرکل مرکز خدمات حوزه علمیه قم به میزبانی مدیرکل آموزش و پرورش برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش قم در این جلسه با تاکید بر باور قلبی به آثار نماز خاطر نشان کرد: همانطور که خداوند در آیه شماره ۴۵ سوره مبارکه عنکبوت همه مشکلات ما با اهتمام به نماز مرتفع خواهد شد.

علیرضا رحیمی در ادامه به تلاش مستمر در ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای اقامه نماز دانش آموزان اشاره کرد و گفت: یکی از کاستی های موجود، کمبود فضا در نمازخانه ها است که امکان حضور تمامی دانش آموزان در نمازخانه میسر نیست.

وی همچنین به بیان برنامه های آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین دانش آموزان پرداخت و گفت: یکی از برنامه هایی که در آموزش و پرورش استان پیگیری می شود حضور بزرگان در جمع نمازگزاران دانش آموز در مدارس است.

جانشین مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه قم نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم تامین ائمه جماعات برای تمامی اماکن اقامه نماز گفت: امام جماعت می بایست در همه اماکنی که شرایط اقامه نماز جماعت در آنها وجود دارد حضور داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین اسدی خاطر نشان کرد: امتیاز خوبی برای طلاب با اقامه نماز جماعت در مدارس در نظر می گیریم تا علاوه بر مباحث مادی در دیگر موارد نیز انگیزه ای در بین طلاب ایجاد شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم نیز با تاکید بر لزوم پیگیری این امر در سطح کلان گفت: تامین ائمه جماعات مدارس می بایست همچون تامین نیروی فرهنگی در آموزش و پرورش پیگیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی شعبان زاده افزود: ساز و کاری باید ایجاد شود تا ائمه جماعات مدارس نیز همچون ائمه جماعات دستگاه ها تامین شوند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز ایجاد ساز و کار مناسب را مورد تاکید قرار داد و گفت: علاه بر پیگیری ها در سطح کلان، با برنامه ریزی و اقدامات درون استانی باید ائمه جماعات مدارس استان را تامین کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت های استانی در تامین ائمه جماعات به صورت آزمایشی انجام خواهد شد تا در صورت موفقیت این طرح در سطح ملی اجرا شود.

در پایان مقرر شد لیست ائمه جماعات حاضر در مدارس و همچنین لیست مدارس فاقد امام جماعت در استان توسط اداره کل آموزش و پرورش احصاء و به مرکز خدمات حوزه های علمیه قم ارسال شود تا ضمن درج در سوابق تبلیغی ائمه جماعات حاضر در مدارس، ائمه جماعات مدارس فاقد امام جماعت نیز تامین شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا