اخبارفارس

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس با ائمه جماعات مدارس شهرستان کازرون دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ دوازدهم اسفند ماه، حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس با ائمه جماعات مدارس شهرستان کازرون در محل حوزه علمیه صالحیه کازرون دیدار کرد.

حجت الاسلام سقاچی در این دیدار، طلاب را به تهذیب نفس و خدمت به خلق خدا نصیحت کرد.

حجت الاسلام سقاچی گفت: شما ائمه جماعات که در مدارس به اقامه نماز مشغول هستید، در صف اول خدمت هستید. بنده تا کنون به ۶۰ دبیرستان شخصا مراجعه کردم و در بین دانش آموزان حضور داشته‌ام. ذهن بچه ها و دانش آموزان مشغول به مسائلی شده که در جستجوی پاسخ آن هستم. از بین ۳۰۰ سوال تعداد ۹۲ سوال فراوانی دارد، که دانش آموزان دوست دارند پاسخ آن را بدانند.

وی افزود: شما طلاب باید به سلاح سواد مسلح شوید. اگر طلبه و به اصطلاح امروزی آخوند سواد نداشته باشد، اولاً جایگاهی ندارد و ثانیاً مورد تمسخر قرار می‌گیرد. اولین لازمه یک طلبه سواد و تقواست. دانش آموز سوال می‌پرسد که “خدا خالق ماست، مگر خدا به نماز ما نیاز دارد؟ و چرا ما باید نماز بخوانیم.” لازم است طلاب دنبال این شبهات و سوالات باشند.

حجت الاسلام سقاچی فارس

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس در ادامه گفت: اگر شما به خورشید پشت کنید و از نور آن استفاده نکنید، آیا خورشید ضرر میکند؟ یا اگر رو به خورشید بایستید و از نور آن استفاده کنید، خورشید نفعی می‌برد؟ نماز خواندن و نخواندن ما نیز اینگونه است.

سقاچی در پایان در جمع صمیمی با طلاب و ائمه جماعات مدارس به گفتگو پرداخت.

حجت الاسلام سقاچی فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا