اخبارقم

هفدهمین همایش تخصصی ائمه جماعات مدارس قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، هفدهمین همایش تخصصی ائمه جماعات مدارس نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان قم، یکشنبه، بیست و چهارم دی ماه در محل سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد.

هفدهمین همایش تخصصی ائمه جماعات مدارس قم برگزار شد

در ابتدای این همایش، حجت الاسلام محمد امینیان، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم اظهار کرد: نقشه راه مدیران آموزش و پرورش و ائمه جماعات مدارس پیام رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) به اجلاس سالانه نماز است که فرمودند: متصدیان کارهای مرتبط با جوانان و نوجوانان راه های آموختن و گزاردن نماز و کیفیت بخشیدن به آن را برای نسل نو هموار کنند.

وی همچنین از فعالیت بیش از ۹۰۰ طلبه طرح امین و مبلغین در قالب ائمه جماعات و مبلغین جهاد تبیین در مدارس استان قم خبر داد.

هفدهمین همایش تخصصی ائمه جماعات مدارس قم برگزار شد

در ادامه آیت الله سید احمد حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: باید خدا را شاکر باشیم که زنده ماندیم و در پرتو سلامت و امنیت، بار دیگر ماه رجب را درک کردیم که این نعمت بسیار بزرگی است. ماه رجب ماه ریزش رحمت الهی است و استغفار، صدقه و خیرات در آن ممتاز است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب در سراسر کشور، بیان داشت: این فرهنگ انسانی و آسمانی اعتکاف در گذشته رایج نبود؛ اما اکنون به گونه‌ای شده است که افراد از قبل برای شرکت در این مراسم ثبت نام می‌کنند.

عضو جامعه مدرسین خطاب به ائمه جماعات مدارس ادامه داد: امروز در فضای جامعه فرصتی به نام اعتکاف در اختیار نوجوانان و جوانان قرار گرفته است و شما به عنوان امامان جماعت مدارس که مرتبط با جوانان و نوجوانان هستید، باید شرایطی را فراهم کنید که هر جوان حداقل یک بار این اعتکاف را تجربه کند.

وی خاطر نشان کرد: اگر وظایف اولیه روحانیت را انجام دهیم، عین سیاست و مسائل اجتماعی است و همراهی مردم در آن مسائل را در پی دارد. در سایه این ارزش‌هاست که با کمترین هزینه و بیشترین نتیجه می‌توانیم آسیب‌های اجتماعی را از بین ببریم. به شرط اینکه اهمیت این مسائل را واقعا درک کرده و آن‌ها را پیاده کنیم.

هفدهمین همایش تخصصی ائمه جماعات مدارس قم برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق کفیل، از اساتید مرکز تخصصی نماز قم نیز با تأکید بر اهمیت نظام سازی در جامعه اسلامی، مقابله دشمنان با اهل بیت(ع) ا در راستای جلوگیری از تشکیل حکومت دانست و از ائمه جماعات مدارس خواست تا از ظرفیت مسئله مهدویت و انتظار در جهت تربیت نوجوانان، بیش از پیش بهره برداری نمایند.

وی همچنین به نقش بالقوه نوجوانان در اصلاح جامعه اشاره کرد و ضمن تقدیر از حرکت جهادی امامان جماعت مدارس افزود: روحانیونی که در آموزش و پرورش مشغول انجام وظیفه هستند، باید این فرصت بی‌بدیل را قدر بدانند.

منبع: پانا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا