اخباراصفهان

نشست تخصصی ائمه جماعات شعب سازمان تأمین اجتماعی استان اصفهان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان: نماز جماعت را به دید حاشیه ای نگاه نکنید وظیفه روحانیون انجام کاری اساسی در زمینه ترویج نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، نشست تخصصی ائمه جماعات شعب سازمان تأمین اجتماعی استان اصفهان روز چهارشنبه یازدهم بهمن ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، حاج کاظمی مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی اصفهان و مجتبی مهروریان کارشناس نظارت و ارزیابی در سالن جلسات اداره کل سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر بیان کرد: ائمه جماعت زمانی که این مسئولیت را بر عهده گرفتند باید کار اساسی انجام دهند لذا به نماز جماعت اداره خود به صورت حاشیه ای نگاه نکنید.

وی به آرامش جسم و روح اشاره کرد و گفت: قرآن انسان را عجول می داند و این عجول بودن موجب می شود روح و روان انسان و بشر بهم بریزد لذا برای ایجاد آرامش و تعادل نیازمند تغزیه ای آرام بخش است که با توجه به آیات قرآن نماز بهترین این تغزیه ها می باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان آسیب های جامعه را از عوامل دین گریزی دانست و اظهار کرد: امروزه نیازمند شناسایی آسیبب های اجتماعی هستیم و باید با این آسیب شناسی و رفع آنان جامعه را دوباره در مسیر دین دعوت کنیم و در این مورد نیز خداوند راهکار این آسیب شناسی را اقامه نماز می داند.

حجت الاسلام رنجبر ادامه داد و گفت: ارتباط گیری با خداوند، جلو گیری از گناه، شناخت آسیب ها، رفع موانع و بسیاری دیگر از مشکلات بشر با اقامه نماز اول وقت برطرف می شود و این مستلزم این می باشد که شخص اعتقادی محکم به این امر داشته باشد.

در پایان نشست تخصصی ائمه جماعات شعب سازمان تأمین اجتماعی استان اصفهان به مشکلات روحانیون در نمازخانه ادارات خود پرداخته شد و پیرامون حضور و عدم حضور مدیران در نماز جماعت اداره صحبت و راهکارهایی برای رفع موانع مطرح شد.

نشست تخصصی ائمه جماعات شعب سازمان تأمین اجتماعی استان اصفهان

نشست تخصصی ائمه جماعات شعب سازمان تأمین اجتماعی استان اصفهان

نشست تخصصی ائمه جماعات شعب سازمان تأمین اجتماعی استان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا