اخبارهمدان

اجرای طرح پیوند «مسجد و مدرسه » در بیش از ۷۰ مسجد همدان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان به نقل از شبستان، حجت الاسلام محمدعلی حیدری مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد همدان، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در استان همدان گفت:  مسجد باید کانونى باشد براى هرگونه حرکت و جنبش سازنده اسلامى در زمینه آگاهى و بیدارى مردم و آماده ساختن مسلمانان براى دفاع از میراث هاى اسلام، به خصوص باید توجه داشت که مسجد مرکزى براى جوانان با ایمان گردد.

مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد همدان طرح پیوند مسجد و مدرسه را گامی مهم در جهت آموزش و تربیت دینی دانش‌آموزان با ایجاد فضای انس و گرایش به مسجد دانست و افزود: این طرح زمینه ارتقا و تقویت بینش اجتماعی و دینی آنان را فراهم می کند. وی با بیان اینکه هدف اصلی ما در بحث پیوند مسجد و مدرسه، جذب دانش‌آموزان بوده است، اظهار داشت: بر این اساس تلاش کردیم تا دانش‌آموزان را از بسترِ محدودی که در مدرسه مبنی بر بحث آموزشی دارند را جذب کنیم و به مسجد بیاوریم زیرا مسجد که یک فضای تربیتی دارد.

حجت الاسلام حیدری اظهار داشت:  یکی از اهداف ما در جذب دانش‌آموزان، کادرسازی در مسجد است یعنی وقتی بچه‌ها را در مسجد جذب می‌کنیم، آنها را جزو  کادر مسجد قرار داده، آنها را تربیت و هنگام جذب و آنها را سازماندهی می‌کنیم. حجت الاسلام حیدری به ادامه طرح پیوند مسجد و مدرسه در مساجد همدان تا پایان سال خبر داد و گفت: در بیش از ۷۰ مسجد همدان این طرح اجرا شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا