اخبارایلام

جلسه هماهنگی برگزاری دوره مهارت افزایی امامان جماعت مدارس استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه هماهنگی برگزاری دوره مهارت افزایی امامان جماعت مدارس استان ایلام در راستای سیاست‌ها، ضوابط و ملاحظات اجرایی آموزش‌های کوتاه‌مدت به منظور ارتقا توانمندی و سطح دانش، بینش و مهارت روحانیون در مدارس با حضور مدیر و کارشناسان آموزشی فرهگی و ارزیابی عملکرد،در محل دفتر معاونت پرورشی آموزش و پرورش استان در روز شنبه شانزدهم تیرماه برگزار شد.

فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در ابتدای جلسه هماهنگی برگزاری دوره مهارت افزایی امامان جماعت مدارس به بحث در خصوص اهمیت حضور روحانیون در مدارس پرداخت و گفت: روحانیت یکی از ظرفیت های مهمی است که می تواند در گسترش فرهنگ اسلامی در بین نسل جدید به صورت ویژه ایفای نقش کند، این قشر از دیرباز به جهت مرجعیت دینی از نقش و جایگاه مهمی در بین نیاکان ما برخوردار بودند و آن ها را هدایت و راهنمایی می کردند. از این رو بایستی از ظرفیت روحانیت در مدارس نیز استفاده شود تا اولین تجربه حضور دانش آموز ما در اجتماع، با راهنمایی های روحانیون شکل بگیرد.

وی افزود: روحانیت سنگر و تکیه گاه هستند، وجود علمای وارسته در زمینه برنامه ریزی در عرصه آموزش، تربیت و تزکیه بسیار دارای اهمیت است و با انسجام با آموزش و پرورش و حضور در مدرسه و ارتباطات چهره چهره، در راستای ارتقای هویت دینی و مذهبی دانش آموزان و رشد و تعالی آنها نقش بسزایی دارند.

 رضایتی در پایان جلسه هماهنگی برگزاری دوره مهارت افزایی امامان جماعت مدارس عنوان کرد: بر اساس برنامه های پیش بینی شده برای حضور هدفمند روحانیون باید برنامه ریزی شود. تردیدی نیست که حضور روحانیون در مدارس آثار و برکات ارزشمندی بر جای خواهد گذاشت و آن‌ها می‌توانند در این فرصت از طریق برقراری ارتباط صمیمی با دانش آموزان روح معنویت گرایی در آنان تقویت کنند.

در این جلسه مقرر شد ستاد اقامه نماز آمادگی خود را جهت برگزاری دوره‌های آموزش و مهارت افزایی امامان جماعت روحانی مدارس با همکاری ستاد اقامه نماز، سازمان تبلیغات اسلامی و اداره کل آموزش و پرورش به صورت استانی یا منطقه‌ای در زمان و مکان مورد نظر ستاد اقامه نماز کشور اعلام کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا