دسته‌بندی نشدههمدان

امام جمعه همدان در خطبه های نماز جمعه به بیان اهمیت لباس ظاهری و باطنی نمازگزار پرداخت

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، آیت‌اللّه شعبانی‌ موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان، جمعه ۱۹ اسفند در خطبه‌ های پیش از نماز جمعه شهر همدان، بیان کرد: در قران کریم به لباس ظاهر اشاره شده است که ما لباس ظاهر را بر شما آفریدیم تا ایرادات شما را پنهان کند.

آیت الله شعبانی موثقی با بیان حدیثی از امام صادق(ع) در مورد لباس ظاهر افزود: لباس ظاهری که خداوند نازل کرده است نعمتی است که باید به درستی از آن محافظت کرد و وجه انسان با حیوان در همین لباس ظاهر است. شعبانی موثقی ادامه داد: در روایات توصیه هایی شده است، لباس باید طوری بنده را بپوشاند که باعث لهو و لعب و انحرافات در جامعه نشود.

شعبانی موثقی با بیان اهمیت رذایل باطن انسان در هنگام اقامه نماز تشریح کرد: همان‌طور که لباس نمازگزار باید طاهر باشد همانگونه هم باید رذایل موجود در باطن را شست‌و‌شو داد تا باطن، پاک و طاهر شود. نماینده ولی فقیه در استان افزود: یکی از اشتباهات بزرگ این است که انسان ظاهر خود را زینت دهد ولی باطنش را آراسته نکند و فاقد زینت‌های معنوی و لباس تقوی باشد.

وی بیان کرد: پوشیدن لباس شهرت از نظر فقه اسلامی به‌کلی حرام است و انسان نباید در جامعه با پوششی ظاهر شود که جلب توجه کند و انگشت‌نمای خلق شود. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در پایان تصریح کرد: زیباترین اعمال یک فرد اقامه نماز جمعه می باشد زیرا موجب سربلندی و سرافرازی مسلمانان است و نماز جمعه قرارگاه همدلی، وحدت و حلقه وصل بین مردم و حاکمیت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا