فارس

دوره ضمن خدمت شیوه های جذاب سازی نماز در مدارس سرچهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ بیست و سوم بهمن ماه، دوره ضمن خدمت شیوه های جذاب سازی نماز در مدارس با حضور آموزگار مدرس دوره های ستاد اقامه نماز استان در شهرستان سرچهان برگزار شد.

آموزگار، مدرس دوره های ستاد اقامه نماز استان در دوره ضمن خدمت شیوه های جذاب سازی نماز فرهنگیان شهرستان سرچهان گفت: اگر می‌خواهید فرزندانمان به نماز علاقه مند شوند، باید چندین موضوع را در کار خود قرار دهیم. اول از همه محبت، دعوت کننده به نماز باید کار را در اوج محبت انجام دهد. همانطور که خدای متعال، حتی گناهکاران را هم با حالتی مهربانانه دعوت می‌کند، ای بندگان من که به خود ظلم کرده‌اید، از رحمت خدا ناامید نشوید.

وی در ادامه افزود: کسی که می‌خواهد فرزندانمان را تربیت کند و نماز خوان پرورش دهد باید متواضع باشد. تواضع و گذشت ملاک اصلی دعوت کننده به نماز است. همچنین باید بپذیریم که نسل جوان امروز بعضاً معلوماتشان در بعضی از مسائل از معلم ها نیز بیشتر استو اگر معلم معلومات و دانش کافی نداشته باشد قطعا در ترویج نماز شکست می‌خورد.

آموزگار در ادامه معلمان را اینگونه خطاب قرار داد که اگر می‌خواهید مخاطب شما مطلب شما را بپذیرد به زبان روان و عامیانه صحبت کنید. کسی که مسئول دعوت به نماز یا آموزش است باید سعی کند این سخن ها را به گونه ای بگوید که عوام آن را بفهمند و خواص نیز بپذیرند.

دوره ضمن خدمت فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا