اخبارچهارمحال و بختیاری

دوره آموزشی ضمن خدمت دبیران پایه هشتم پسرانه در شهرکرد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، دوره آموزشی ضمن خدمت ویژه دبیران پایه هشتم مدارس پسرانه با تدریس حجت الاسلام و المسلمین ملکی از اساتید مرکز تخصصی نماز قم، روز پنج شنبه، نهم آذرماه، در سالن جلسات آموزش و پرورش نایحه یک شهرکرد برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی با اشاره به وظیفه معلمان در تربیت دینی دانش آموزان گفت: تربیت دینی، تربیتی بر اساس مفاهیم و معیارهای دینی است، تربیت دینی، در یک معنا فراهم کردن فرصت های طبیعی و درون یاب است تا افرادی خود با تجربه شخصی و الهام از فطرت خویش، بارقه الهی بخش دین را کشف نمایند.

وی افزود: اولین مرحله تربیت دینی مرحله انس دینی است، کودکان با مشاهده اقامه نماز، تلاوت قرآن و انجام فرایض دینی توسط اطرافیان به تقلید از آنها می پردازند که این تقلیدها زیربنای معرفت دینی است، خانواده و معلمان در این مرحله نقش مهمی برعهده دارند.

حجت الاسلام ملکی در ادامه به شیوه های دعوت به نماز دانش آموزان اشاره کرد و گفت: مدیران، معلمان و مربیان همراه دانش آموز در نماز جماعت مدرسه شرکت فعال داشته باشند و در اجرای فرامین الهی و مواظبت در رفتار و گفتار خود کوشش کنند، دانش آموز رغبت پیدا خواهد کرد که با علاقه مندی بیشتر در نماز حضور یابد، بایستی متوجه این معنا بود که الگو بودن رهبران دینی، علمی و مذهبی نقش اساسی را در تکوین شخصیت دانش آموزان ایفا می کند.

استاد مرکز تخصصی نماز ابراز کرد: مهمترین کانون تربیت فرزند، خانواده است، ارتباط گرفتن با والدین، یکی از مهمترین و کلیدی ترین فعالیت ها در شناخت مشکلات و موانع نمازی است، این شناخت موانع میتواند دانش آموز را با شتاب بیشتری به سمت نماز سوق دهد.

حجت الاسلام ملکی در پایان خاطر نشان کرد: ایجاد محیط معنوی در سراسر محیط مدرسه، اعم از حیاط مدرسه، راهرو ها، دفاتر و کلاس ها با استفاده از پوستر های دارای پیام های تاثیرگذار و سازگار با روحیه و رده سنی دانش آموزان، میتواند بصورت مستمر یادآور نماز و اقامه آن باشد و در تحکیم اقامه نماز در عمق فکری دانش آموز نقش بسزایی ایجاد کند.

دوره آموزشی ضمن خدمت دبیران پایه هشتم پسرانه در شهرکرد برگزار شد

دوره آموزشی ضمن خدمت دبیران پایه هشتم پسرانه در شهرکرد برگزار شد

دوره آموزشی ضمن خدمت دبیران پایه هشتم پسرانه در شهرکرد برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا