اخبارمجمع خیرین مسجدسازهرمزگان

مسجد امیرالمومنین (ع) محله اسلام آباد بندر پل هرمزگان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان در روز شنبه ۲۰ فروردین در آئین افتتاح مسجد امیرالمومنین (ع) محله اسلام آباد بندر پل ضمن قدردانی از خیرین و دست‌اندرکاران احداث این مسجد، اظهار داشت: احداث این مسجد محصول وفاق و همدلی مردم و مسئولین است که قابل قدردانی است.

وی با اشاره به اینکه آبادانی مسجد به خشت و گل نیست، گفت: آبادانی مسجد به میزان حضور جوانان در آن است و بزرگان نیز باید با روی گشاده و اخلاق خوب، سعی در جذب نوجوانان و جوانان داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، مسجد را پایگاه اجتماع مومنان دانست و افزود: نباید تصور کرد که مسجد تنها به اقامه نماز محدود می‌شود و اگر به دوران پیامبر نیز مراجعه کنیم مشخص است که مسجدالنبی پایگاه حاکمیت و خلافت پیامبر(ص) محسوب می‌شد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان اینکه مسجد در دوران پیامبر، پایگاه عظمت اسلام بود، گفت: مسجد کوفه مرکز تدریس امام صادق(ع) بود و بیش از چهار هزار شاگرد را در مسجد تربیت کردند و در آن برهه مسجد کارکرد آموزشی ایفا می‌کرد.

وی با ذکر این نکته که بسیاری از اختلافات در مساجد قابل حل است، خاطرنشان کرد: بسیاری از اختلافات و مرافعات مردمی امکان حل شدن در مساجد را دارند، تا به دستگاه قضایی نرسد، بزرگان، علما و ریش سفیدان باید به خوبی از این ظرفیت استفاده کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عباده زاده، با تأکید بر اینکه مسجد سنگر و پناهگاه اهل ایمان است، تصریح کرد: دشمن از مسجدی شدن جوانان ایران هراس دارد و سعی دارد به این رابطه آسیب وارد کند.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از تجربیات برادران اهل سنت در موضوع حفظ قرآن، ابراز کرد: همواره به دستگاه‌های فرهنگی اعلام کرده‌ام که در حوزه حفظ قرآن کریم باید از برادران اهل سنت الگو برداری کنند و برادران اهل سنت نیز تجربیات خود در این حوزه را به دیگران منتقل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که برادران اهل سنت مساجد شیعیان را از خود بدانند و برادران شیعه نیز مساجد اهل سنت را از خود بدانند، گفت: در روایات و احادیث هیچ تفاوتی میان مساجد شیعیان اهل سنت وجود ندارد و اقامه نماز در تمام آن‌ها دارای ثواب است.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، با بیان اینکه دشمن در تلاش برای شکستن صفوف متحد میان مسلمانان است، افزود: روز قدس، روز عظمت جهان اسلام است و برادران شیعه و سنی باید آن را متعلق به خود بدانند و آن را موضوعی برای تبلور و تجلی وحدت مسلمانان دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا