اخبارکهگیلویه و بویراحمدمجمع خیرین مسجدساز

افتتاح مسجد قائم آل محمد(عج)خیر ساز در شهرستان بهمئی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد، با حضور امام جمعه شهرستان لیکک، دبیر ستاد اقامه نماز، خیر نامی و ملی کشور جبار جباری امیرالمومنین، مسجد قائم آل محمد(عج) روز شنبه بیستم اسفند ماه افتتاح شد.

امام جمعه درآئین افتتاح این مسجد ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی ایل بزرگ یوسفی در زمینه احداث این طرح بزرگ و توجه جدی به اُمور فرهنگی و مذهبی گفت: مساجد با داشتن کارکرد آموزشی یکی از مراکز مهم برای ارتقا فرهنگ مثبت در جامعه هستند و لازم است متولیان فرهنگی با مشارکت دستگاه‌های اداری نقش خود را در راستای جذب جوانان و خدمت به این دیار ایفا کند.

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی با اشاره به نقش مسجد در رشد و تعالی انسان افزود: جایگاه و نقش مسجد در اسلام جایگاه ارزشمند و فاخری است و مسجد موفق، مسجدی است که برای جذب اقشار مختلف جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برنامه ریزی مناسب داشته باشد.

وی با تقدیر از جبار جباری امیرالمومنین از خیران برجسته جنوب کشور و خیرین این طرح و همچنین قدردانی از آقایان جمال و جواد دانایی در راستای وقف و واگذاری  یک هزار و ۵۰۰ متر زمین برای این مسجد گفت: مسجد مرکز نشر علم و حضور عمومی است و بزرگترین انسانها در این مساجد تربیت شدند.

مصطفی پناهی از بزرگان ایل یوسفی و از اعضای هیئت امنای این مسجد، در این مراسم هم از اتحاد، یکپارچگی و همدلی مردم ایل یوسفی در ساخت و راه اندازی این مسجد بزرگ قدردانی کرد و گفت: ساخت این مسجد با کمک‌های مؤمنانه مردم می‌تواند به یک الگوی فراگیر تبدیل شود.

پناهی از بزرگان ایل یوسفی و از اعضای هیئت امنای این مسجد افزود: انتظار می رود این مسجد به عنوان مرکز تربیت اسلامی برای نسل جوان مورد استفاده قرار گیرد.

جبار جباری امیرالمومنین از خیران نامی و ملی کشور که در این سالها نقش زیادی در کمک به نسل جوان در تامین مایحتاج آنان و همچنین تامین جهیزیه داشته است و طی سالهای گذشته در استخدام و بکارگیری بسیاری از افراد جویای کار نقش اساسی داشته است، باز هم مثل همیشه از ابتدای احداث این مسجد نقش اساسی را ایفا کرده است و کمک های فراوانی را در تامین امکانات، تجهیزات و تامین هزینه های نیروهای انسانی که مشغول احداث این طرح بزرگ بوده اند را برعهده داشته است.

جبار جباری امیرالمومنین از خیران نامی و ملی کشور با بیان اینکه مسجد خانه خدا بر زمین است و دارای نقش ارزنده ای در ترویج دین مبین اسلام می باشد گفت: همگان موظف به خدمت به این پایگاه دینی هستند زیرا  بین فعالیت مساجد در محلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی رابطه بسیار زیادی وجود دارد و این موضوع برای اهالی و خانواده ها بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: نقش مسجد در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و اعزام نیرو به جبهه‌های نبرد علیه باطل دوران دفاع مقدس بسیار موثر بوده، اما امروزه بسیاری از کارکرد‌های آن نادیده گرفته شده و با احیای این کارکرد‌ها کارکردها، بسیاری از مشکلات جامعه در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و دیگر حوزه ها برطرف میشود.

ساخت این مسجد با کمک‌های مومنانه آقای جبار جباری امیرالمومنین از خیران برجسته جنوب کشور و خیرین این طرح و همچنین  وقف زمین از سوی آقایان  جمال و جواد  دانایی و تلاش های شبانه روزی اهالی ایل بزرگ یوسفی صورت گرفت که می‌تواند الگویی موفق برای شکل گیری ده‌ها مکان معنوی و مسجد در دیگر مناطق  باشد.

این مسجد با یک هزار و ‌۵۰۰  مترمربع مساحت و  ۴۷۰ متر مربع زیربنای مسجد ،   و ۳۰۰ متر زیربنای حسینه شهدای ایل یوسفی و اعتباری بالغ بر با ۵ میلیارد تومان ساخته شده است.

ساخت این مسجد از سال ۱۳۹۷ با همت اهالی ایل یوسفی آغاز شد.

اعضای هیئت امنای مسجد قائم آل محمد ایل یوسفی شامل آقایان؛ مصطفی پناهی ، صدرالله پناهی آب الوان ، کریم سرداری یوسفی ، جمال دانایی و حسین کریمی می باشد.

افتتاح مسجد خیر ساز در شهرستان بهمئی

افتتاح مسجد خیر ساز در شهرستان بهمئی

افتتاح مسجد خیر ساز در شهرستان بهمئی

افتتاح مسجد خیر ساز در شهرستان بهمئی

افتتاح مسجد خیر ساز در شهرستان بهمئی

افتتاح مسجد خیر ساز در شهرستان بهمئی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا