اخبارایلام

جلسه شورای اقامه نماز شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه شورای اقامه نماز شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام با حضور فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان در روز سه‌شنبه سی‌ام آبان‌ماه برگزار شد.

حاتمی مدیرکل شرکت شهرک‌های صنعتی استان در ابتدای این جلسه ضمن عرض خیرمقدم، نماز را مایه سعادت انسان دانست و عنوان کرد: خداوند در سوره مبارکه مؤمنون می‌فرماید« قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ . الَّذِینَ هُمْ فِی صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ» همانا اهل ایمان به فیروزی و رستگاری رسیدند. آنان که در نماز خود خاضع و خاشعند. نماز خاشعانه، مهمترین وسیله‌ای است که انسان را به «صلاح» شایستگی و «فلاح» رستگاری و سعادت حقیقی دنیا وآخرت می رساند.

وی افزود: نماز بالاترین ذکر خداست که موجب می شود انسان با عبور از«حُبّ ذات و حُبّ دنیا» به ترک هرچه غیرخداست توفیق یابد، چرا که مراتب تسبیح و تنزیه و تکبیر و تحمید و تهلیل و قنوت و رکوع وسجده های موجود در آن اگر به درستی و با توجه و حضور قلب ادا شوند، روح و قلب نمازگزار را جلا می دهند و به بهترین شکل از هر چه غیرخداست منصرف و فقط به خداوند سبحان پیوند می دهد، لذاست که باعث فلاح و رستگاری وسعادت حقیقی انسان می گردد.

در ادامه رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با اشاره به اهمیت توجه به توافق‌نامه‌های فی مابین، عملکرد شرکت شهرک‌های صنعتی استان را مطلوب دانست و گفت: این شرکت در طول سال ۱۴۰۱ عملکرد مطلوبی داشته است و در ادامه راه نیز با حمایت مدیرکل و همراهی کارکنان مؤمن و پاک خود، به امر توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز کمک خواهد کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ادامه داد: توافق‌نامه‌های ستاد اقامه نماز با دستگاه‌های اجرایی فقط یک هدف دارد و آن هم توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز است. وقتی نماز در جامعه‌ای نهادینه شود، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از آن دور خواهد شد. بسیاری از محققان و مفسران این امر را تأیید می‌کنند که نماز باعث دوری انسان از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و حتی برخی بیماری‌های روحی می‌شود.

این مقام مسئول در پایان از بازگشایی سامانه سجاده خبر داد و عنوان کرد: سامانه سجاده تا پایان سال جاری باز می‌باشد و تمامی دستگاه‌ها می‌توانند عملکرد خود را بصورت مستند در این سامانه ثبت کنند.

جلسه شورای اقامه نماز شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا