اخبارحوزه ریاستمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

کارگروه نوآوری و توسعه هوش مصنوعی در حوزه ترویج معارف قرآن، نماز و مهدویت تشکیل شد 

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، کارگروه نوآوری و توسعه هوش مصنوعی در برنامه های ترویج معارف قرآن، نماز و مهدویت به ریاست مشاور علمی و فرهنگی ستاد اقامه نماز و جمعی از معاونین و مدیران ستاد تفسیر قرآن کریم، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) ستاد اقامه نماز و مراکز تخصصی نماز و مهدویت و با دعوت جمعی از فعالین فناوری اطلاعات کشور برگزار شد.

کارگاه نوآوری

حجت الاسلام سید جواد بهشتی مشاور علمی ستاد در این جلسه بر لزوم برنامه ریزی عالمانه و هدفمند در این عرصه مهم تاکید کرد.

وی گفتمان سازی را اولین الزام توسعه هوش مصنوعی دانست و افزود: گام دوم نهادسازی موثر و خلاق در این حوزه است و استفاده از ظرفیت های فعال در این عرصه که می تواند دست برنامه ریزان و همکاران را در زمینه هوش مصنوعی پر کند از ضروریات است.

کارگاه نوآوری

منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز، بهره گیری از فناوری های تحول آفرین در فعالیت ها و خدمات علمی ، فرهنگی و آموزشی در حوزه ترویج معارف نورانی قرآن ، نماز و مهدویت را از مهم ترین برنامه های مجموعه های تحت اشراف استاد قرائتی برشمرد.

وی برنامه ریزی و اجرای آموزش های مهارت محور برای همکاران در حوزه هوش مصنوعی و بهره گیری از فناوری های تحول آفرین درستاد اقامه نماز ، ستاد تفسیر قرآن کریم و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی علیه السلام و فراهم نمودن زمینه های حمایت از ایده ها و فعالیت های مبتکرانه موسسات و فعالین این عرصه را از جمله ماموریت های کارگروه نوآوری و توسعه هوش مصنوعی برشمرد.

سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز نیز با اشاره به اهمیت و ضرورت پرداختن به این عرصه مهم ، به ظرفیت های متعدد و متنوع در دستگاههای اجرایی کشور برای میدان داری در عرصه ترویج معارف قرآن ، نماز و مهدویت اشاره نمود.

وی برنامه ریزی ویژه در این عرصه در فهرست برنامه های سنواتی پیش روی دستگاههای اجرایی را از اولویت های معاونت برنامه ریزی ستاد دانست.

در این جلسه هریک از معاونین و مدیران عضو کارگروه و نیز مدیران موسسات مردم نهاد فعال در زمینه هوش مصنوعی ، ضمن ارائه گزارشی از پیشینه اقدامات و فعالیت های صورت گرفته ، پیشنهادها و راهکارهای اجرایی خود را در تحول آفرینی در حوزه های کاری با رویکرد امکان مشارکت گروه های نخبگانی و مردمی بیان کردند.

گفتنی است از سال گذشته سلسه جلساتی با متولیان ، فعالین و کنشگران و توسعه دهندگان فضای مجازی در ستاد اقامه نماز برگزار شده و در این جلسه نیز مدیران دو موسسه مردمی موفق در این زمینه برای هم اندیشی و مشارکت در کارگروه حضور داشتند.

کارگاه نوآوری

کارگاه نوآوری

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا