کرمان

همایش روز جهانی مسجد در شهرستان انار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، در دهه فرهنگی ترویج معارف نماز، همایش روز جهانی مسجد روز سه شنبه سی و یکم مرداد ماه با حضور امام جمعه،فرماندار و دیگر مسوولین شهرستان انار در محل مهدیه امام زاده محمد صالح شهرستان انار برگزار شد.

در این همایش حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و حضرت رقیه (س) در مورد جایگاه مسجد و اینکه مساجد را باید از جوانان پر شور و انقلابی پر کنیم گفت:اولین مکانی که خداوند دستور ساختش را داد مسجد بود.

وی همچنین بیا داشت: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در این باره می فرماید مسجد پایگاه دین  است و مهمترین عملی هم در مسجد باید انجام شود نماز است و چراغ مساجد بدون حضور روحانی خاموش است.

امام جمعه شهرستان انار در ادامه افزود: در همین راستا شورای تعالی مساجد شکل گرفته است و اولین قدم این شورا تشکیل پرونده واحد برای هر مسجد جهت ساماندهی هیئت امنا،ائمه جماعات و دیگر امورات مساجد است.

همچنین در این همایش حجت الاسلام منتظری بیان داشت: که از بین پنجاه و شش مسجد شهرستان انار در سی و شش مسجد نماز جماعت اقامه می شود یعنی قریب به هفتاد درصد مساجد شهرستان فعال هستند.

مسوول اد ار ه تبلیغات اسلامی شهرستان انار تشریح کرد: در طول سال تحصیلی هم علاوه بر سی و شش اقامه جماعت در مسجد ده نماز جماعت در ادارات و نهادها و بیش از شصت نماز جماعت در مدارس شهرستان انار اقامه خواهد شد.

برگزاری همایش روز جهانی مساجد در شهرستان انار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا