کرمان

مصاحبه مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان در خصوص مساجد بین راهی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، حجت الاسلام مهدی عربپور در گفتگو با روابط عمومی گفت: بهداشت و قابل استفاده بودن نمازخانه‌های بین‌راهی از موضوعات مهمی است که توجه به آن به‌ویژه در ایام نوروز به دلیل افزایش مسافرت‌ها ضرورت دو چندان دارد.

وی در ادامه افزود: برای بهبود وضعیت این نمازخانه‌ها موضوع در شورای اقامه نماز استان مطرح شده و در جمع‌بندی مصوبات مقرر شد چهار گروه ارزیابی تشکیل شده تا وضعیت نمازخانه‌های بین راهی و سرویس‌های بهداشتی را بررسی کنند.

وی با اشاره به قول استاندار برای رفع مشکلات نمازخانه‌های بین‌ راهی کرمان، اظهار کرد: بالغ بر ۹۰ درصد نمازخانه‌های بین راهی کرمان قابلیت استفاده دارند و در حال حاضر از آنها استفاده می‌شود که بعضی از آنها نمازخانه‌های مجهزی هستند.

عرب‌پور با بیان اینکه اخیراً در جریان یک پروژه ملی چند نمازخانه بین راهی از سوی مسکن و شهرسازی و اداره راه در استان‌های مختلف از جمله کرمان افتتاح شده است، افزود: تلاش داریم تمام ۷۳ نمازخانه استان با سرویس‌دهی خوب و بهداشت کامل برای ایام نوروز ۱۰۰ درصد قابل استفاده شوند تا مسافران بتوانند از این نمازخانه‌ها استفاده مطلوب داشته باشند.

وی در خصوص زمان استفاده از نمازخانه‌های بین‌راهی اظهار کرد: این نمازخانه‌ها در وقت نماز باز هستند و برنامه‌ریزی برگزاری نماز جماعت در نماز‌خانه‌هایی که جمعیت بیشتری داشته باشند در ایام نوروز انجام شده است. همچنین در بعضی از نمازخانه‌های بین راهی نیز برنامه‌ریزی شده تا یک روز در هفته(پنجشنبه یا جمعه) نماز جماعت برپا شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با بیان اینکه استفاده از نمازخانه‌های بین راهی محدود به وقت نماز نیست و نمازخانه‌ها برای استفاده کسانی که دیرتر از وقت نماز هم به این مکان می‌رسند باز است، گفت: توصیه ما به مردم این است به هر کجا که سفر می‌کنند توجه داشته باشند نمازخانه‌ها محل استراحت و خوابیدن نباشد تا مردم به راحتی بتوانند به انجام فریضه دینی خود بپردازند. همچنین اگر نقطه ضعف یا مسئله‌ای مشاهده شد حتماً گزارش آن برای ستاد اقامه نماز استان ارسال شود تا موضوع را پیگیری کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا